Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pozor na tieto tri osobné prekážky. Môžu vás poriadne pribrzdiť v rozvoji

Ruka na červenom tlačidle STOP
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
27. novembra 2016 Zdroj Entrepeneur.com, Podnikam.sk Tlačiť

Či už budujete vlastné podnikanie, alebo kariéru u niektorého zo zamestnávateľov, nasledujúce tri osobné prekážky vás môžu výrazne pribrzdiť vo vašom ďalšom napredovaní.

Finančné bremená

Ak máte prílš veľké finančné záväzky, ktoré vám pomaly prerastajú cez hlavu, môžete mať zviazané ruky. Nezáleží pritom ani na tom, či práve uvažujete o vlastnom podnikaní, alebo zmene zamestnania. Ľudia v týchto situáciách často radšej volia cestu väčšej istoty, ktorá však môže viesť k zbytočnej stagnácii.

Perfekcionizmus

Snaha o dokonalé zvládnutie čohokoľvek, do čoho sa pustíte, je jedným z najväčších zabijakov akéhokoľvek napredovania. Môže sa vám pritom veľmi ľahko stať, že kým budete čakať na „perfektnú“ príležitosť, perfektné „načasovanie“ či „perfektného“ partnera, život vám medzitým utečie medzi prstami.

Prepracovanosť

Mnohí podnikatelia, ale aj zamestnanci, sa až príliš často ocitajú v situáciách, kedy sa cítia skutočne prepracovaní. Tento stav je nebezpečný hneď z niekoľkých dôvodov. Strácate koncentráciu a začínate robiť chyby. Prestávate byť kreatívni a strácate motiváciu pokračovať ďalej. Všetky uvedené faktory vás napokon môžu doviesť až úplnému vyhoreniu.

Mnohí ľudia si uvedomujú, že vyššie uvedené osobné prekážky ich brzdia v rozvoji. Často sú však presvedčení o tom, že v danej chvíli sa s tým nedá nič urobiť. Pravdou však ostáva, že len vy sami ste strojcami vášho vlastného šťastia a úspechu. Ak máte pocit, že by ste mali niečo robiť pre to, aby bola situácia lepšia, jednoducho začnite. Prvý krok je vždy najťažší, no väčšina odborníkov sa zhoduje na tom, že je aj tým najdôležitejším. A to aj vtedy, keď je to len ten najmenší krok v celom procese.

K téme

Témy

brzdaosobné prekážkyúspech

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Sebarozvoj

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

september

22sep8:30Certifikovaný projektový manažér8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony,žiadny

22sep8:30Zákon o cestnej doprave a jeho nadväznosti na zákonné povinnosti dopravcu8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

22sep8:30Certifikovaný projektový manažér8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony,žiadny

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
X