Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Rezort hospodárstva podporí grantom malých podnikateľov

Handshaking
Thinkstock
27. januára 2017 Zdroj SITA Tlačiť

Podporu môžu malé a stredné podniky a startupy využiť na nákup softvéru, licencií, patentov, ale aj hmotného majetku.

Ministerstvo hospodárstva SR vyhlásilo výzvu na podporu malých a stredných podnikov a startupov. Záujemcovia môžu získať financie na inovácie vo výrobe alebo na marketingovú podporu uvedenia nových a inovovaných výrobkov na trh. Prvé kolo výziev sa konči 15. februára. Informoval o tom portál GrantExpert.sk.

Výšky dotácií

Pre podniky, ktoré na trhu pôsobia minimálne tri roky, je stanovená výška dotácie v rozmedzí od 50 tisíc do 200 tisíc eur. Pre firmy a živnostníkov, ktorí podnikajú kratšie ako tri roky, čiže startupy, je určený grant s výškou dotácie od 30 tisíc do 200 tisíc eur. Dlhšie fungujúce firmy môžu z grantu financovať 50 až 60 percent oprávnených výdavkov projektu, u startupov je to 60 až 75 percent.

Podporu môžu podnikatelia využiť napríklad na nákup softvéru, licencií, patentov, ale aj hmotného majetku. Zaobstarať je možné aj nákup a vývoj takzvaných nástrojov elektronického podnikania, teda e-shopy, webové projekty či aplikácie.

„Druhé kolo oboch výziev má uzávierku 28. apríla tohto roku. Výzva je otvorená do vyčerpania vyčlenených finančných prostriedkov. Na podporu firiem, pôsobiacich dlhšie, ako tri roky, je vyčlenených 40 miliónov eur, pre startupy je to 30 miliónov eur,“ informoval grantový poradca a zakladateľ portálu GrantExpert.sk Tamás Szőke.

Okrem Bratislavského kraja

Portál zároveň upozornil, že výzva rezortu hospodárstva ako sprostredkovateľského orgánu pre Operačný program výskum a inovácie, je určená len pre malé a stredné podniky na území Slovenska mimo Bratislavského kraja. Limitované sú aj prostriedky na marketing, školenia či mzdy. Prostriedky sú určené len pre projekty zamerané na určité odvetvia, od výroby strojov a elektrických zariadení, nábytku, až po výrobu odevov, potravín či nápojov.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

dotáciemalí podnikateliaMinisterstvo hospodárstva SR

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

29jún9:00e-Commerce – nové pravidlá dovozu tovaru pre zásielky s nízkou hodnotou tovaru - vrátane DPH pravidiel pre colné konanie9:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

06júl8:30Aktuálne problémy zdaňovania v oblasti cezhraničných daňových vzťahov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Ostatné dane

06júl8:30Aktuálne problémy zdaňovania v oblasti cezhraničných daňových vzťahov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Ostatné dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X