Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Slováci tankujú najdrahšie benzíny v tomto roku

Slováci tankujú najdrahšie benzíny v tomto roku
Ilustračné foto: SITA/AP
13. septembra 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Ako vyplýva zo štatistík Európskej únie, cena nafty má z hľadiska tohtoročných cien na Slovensku mierne nadpriemernú hodnotu.
 
“Porovnanie priemernej hodnoty pohonných látok v EÚ a na Slovensku ukazuje, že aktuálne sú u nás benzíny a nafta približne o sedem centov za liter lacnejšie,“ uviedol Tomáš Novotný z portálu natankuj.sk.
 

Priemerná cena benzínov pre celú úniu stúpla v porovnaní s 1. januárom o 3,1 centu za liter

Pohonné látky v EÚ sú najdrahšie od začiatku marca tohto roka. “Najmenej za liter benzínu v únii zaplatíte v Rumunsku, o 22 centov za liter menej, ako na Slovensku. Nafta je najlacnejšia v Luxembursku. V porovnaní s naftou na Slovenskom je lacnejšia o necelých 15 centov za liter,“ dodal Novotný. Slovensko je na 16. mieste v rebríčku najnižších cien benzínov v štátoch Európskej únie. “V rebríčku najnižších cien nafty sme na 13. mieste,“ doplnil Novotný. 
 
V porovnaní s krajinami V4 a Rakúska má Slovensko najdrahšie benzíny. V Maďarsku tankujú motoristi benzín v priemere o takmer 8 centov za liter lacnejšie. Nafta je lacnejšia v Poľsku a v Rakúsku. “Poľsko má druhé najlacnejšie benzíny v únii. O viac ako 20 centov za liter lacnejšie ako u nás. Aj nafta u našich severných susedov je druhá najlacnejšia z celej EÚ. O deväť centov lacnejšia ako na Slovensku,“ uviedol Novotný. 
 

 
Slovenským motoristom sa oplatí ísť tankovať do Poľska benzíny až do vzdialenosti 45 kilometrov od štartovacej pozície na Slovensku. “Nafta sa tam dá výhodnejšie natankovať v priemere do vzdialenosti 34,5 kilometra,“ doplnil Novotný. Po benzíny sa podľa neho oplatí ísť slovenským motoristom aj do Rakúska, približne 20 kilometrov ďaleko, do Česka 19 kilometrov a do Maďarska 16 kilometrov. “Po naftu sa do okolitých členských krajín EÚ oplatí zájsť aj do Rakúska, šesť kilometrov ďaleko od miesta štartu na Slovensku,“ dodal Novotný. 
 
Slovensko má v porovnaní so začiatkom roka drahšie benzíny. Podľa štatistík únie sú drahšie o 2,4 centu za liter. Nafta je na Slovensku stále lacnejšia v porovnaní s januárom tohto roka, približne o 2,5 centu za liter. “Priemerná cena benzínov pre celú úniu stúpla v porovnaní s 1. januárom o 3,1 centu za liter, priemerná cena nafty je takej istej úrovni ako začiatkom roka,“ konštatoval Novotný.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

05aug8:30Zaistenie súladu so zákonom o kybernetickej bezpečnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony

05aug8:30Zaistenie súladu so zákonom o kybernetickej bezpečnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony

06aug8:30Novelizované odpisy a majetok spoločnosti v roku 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X