Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Spoločnosť AAA Auto mení majiteľa

Spoločnosť AAA Auto mení majiteľa
Ilustračné foto SITA
22. novembra 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Firma Abris Capital Partners  kúpila 95-percentný podiel firmy AAA Auto za 220 miliónov eur.

Transakcia schválili protimonopolné úrady v štyroch krajinách

Majoritným akcionárom spoločnosti AAA Auto Group sa stala firma Abris Capital Partners. Tá kúpila 95-percentný podiel firmy AAA Auto za 220 miliónov eur. „Dnes bola transakcia dokončená a skupina AAA Auto má nového majoritného vlastníka. V nasledujúcich mesiacoch sa budeme sústreďovať na expanziu, zameriame sa najmä na Poľsko,“ povedala v stredu generálna riaditeľka AAA Auto Karolína Topolová.

Transakcia bola schválená protimonopolnými úradmi v Českej republike, na Slovensku, na Ukrajine a v Ruskej federácii. Abris má záujem aj o získanie zvyšného 5-percentného podielu, ktorý vlastnia viacerí minoritní akcionári.

Skupina AAA Auto pôsobí na trhu s ojazdenými autami 22 rokov. Prevádzkuje sieť 35 pobočiek v Českej republike, na Slovensku, v Rusku a v Maďarsku. Počas svojej existencie už obslúžila vyše 1,5 milióna zákazníkov. Auditované výnosy skupiny v roku 2013 predstavovali 379 miliónov. eur. Vlani predala firma 56 648 vozidiel, z toho 38 297 v ČR, 15 896 na Slovensku a 2 455 na ruskom trhu.

Za prvých desať mesiacov tohto roku si zákazníci odviezli už takmer 54 tisíc áut. Spoločnosť od roku 2012 predáva vozidlá tiež pod staronovou značkou Mototechna, pod ktorú v Českej aj Slovenskej republike sústredila ponuku „zánovných“ automobilov. V apríli 2014 Mototechna začala predávať luxusné vozidlá v novom segmente Mototechna Premium.

Abris Capital Partners je medzinárodný fond súkromného kapitálu, zameraný na investície do spoločností strednej veľkosti v krajinách strednej a východnej Európy. Kľúčovou úlohou spoločnosti Abris, založenej v roku 2007, je vyhľadávať najúspešnejšie dynamické spoločnosti v regióne. S investičným kapitálom vo výške 770 miliónov eur Abris využíva financovanie mnohých popredných svetových investičných inštitúcií, vrátane firemných a verejných penzijných systémov, finančných inštitúcií, poisťovní a amerických univerzitných nadačných fondov.

Spoločnosť realizuje dlhodobé investície a vyhľadáva transakcie, v rámci ktorých sa stáva majoritným alebo stopercentným vlastníkom. Abris zabezpečuje svoju činnosť prostredníctvom regionálnych investičných tímov sídliacich vo Varšave, Bukurešti a Kyjeve.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

13feb8:30Ročné zúčtovanie preddavkov na daň zo závislej činnosti za rok 2022 + aktuálny stav mzdovej agendy v roku 20238:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody,Personalistika

13feb8:30Geometrické tolerancie podľa ISO GPS8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Výroba

13feb8:30Evidencia odpadov a podávanie ohlásení v odpadovom hospodárstve za rok 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Environmentalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X