Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Spoločnosť Nay kupuje obchody ElectroWorld

Spoločnosť Nay kupuje obchody ElectroWorld
19. mája 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Do siete Nay tak pribudne 26 prevádzok ElectroWorldu v Českej republike a na Slovensku.

Akvizícia znamená zdvojnásobenie obratu skupiny Nay

Obchody ElectroWorld v Českej republike a na Slovensku preberie konkurenčná spoločnosť Nay. V pondelok totiž oznámila, že uzavrela dohodu o predaji s prevádzkovateľom predajní ElectroWorld, spoločnosťou Dixons Retail.
 
Do siete Nay tak pribudne 26 prevádzok ElectroWorldu v Českej republike a na Slovensku. Spomínané obchody pritom v uplynulom roku končiacom v apríli 2014 vytvorili stratu na úrovni 5,6 mil. britských libier (GBP) pri dosiahnutých tržbách 129 mil. GBP. „Skupina Nay bude mať po akvizícii spolu 57 predajní na území Českej republiky a Slovenska s obratom 300 mil. eur a stane sa jasným lídrom v rámci kamenných predajcov elektroniky,“ informuje spoločnosť. 
 

 
Spoločnosť Nay preberá prevádzky ElectroWorld so všetkými záväzkami aj zamestnancami. Po uzavretí dohody, ktorá sa očakáva počas leta a podlieha splneniu príslušných podmienok vrátane súhlasu protimonopolných orgánov, sa bude môcť počas nasledujúcich troch rokov realizovať hotovostné vyrovnanie. 
 
“Je to veľký krok k dosiahnutiu nášho cieľa, ktorým je vedúce postavenie v strednej Európe. Táto akvizícia znamená zdvojnásobenie obratu skupiny Nay a prinesie lepšiu efektivitu investícii. Naďalej sa budeme snažiť zlepšovať naše služby pre zákazníkov s dôrazom na predaj cez internet a využívanie nových technológií,” povedal na margo ohlásenej dohody predseda predstavenstva a spoluzakladateľ Nay Peter Zálešák. 
 
Spoločnosť Nay plánuje po ElectroWorlde zachovať pražskú centrálu na podporu svojich aktivít v Českej republike a plánuje na tomto trhu zachovať aj značku ElectroWorld. Podľa podpredsedu predstavenstva Nay Jána Tomáša je prevzatie prevádzok konkurencie súčasťou stratégie. Firme sa tak totiž zároveň podarí splniť svoj dlhodobý cieľ rozvoja, ktorým bol vstup na český trh. 
 

 
Spoločnosť Nay, ako najväčší maloobchodný predajca spotrebnej elektroniky, pôsobí na slovenskom trhu už 23 rokov. V súčasnosti prevádzkuje 31 predajní v 25 mestách na Slovensku a zamestnáva viac ako 800 ľudí. Za uplynulý rok dosiahla spoločnosť Nay obrat 150 mil. eur a trhový podiel viac ako 15 %. 
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

september

29sep8:30Sledovanie stavu vlastného imania (záporné vlastné imanie, spoločnosť v kríze)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

29sep8:30Sledovanie stavu vlastného imania (záporné vlastné imanie, spoločnosť v kríze)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

02oct8:30Zákon o slobode informácií v praxi stavebných úradov – najčastejšie problémy a odporúčané riešenia8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X