Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Stav úverov na bývanie v novembri stúpol o 128,6 mil. eur

Volunteers build homes as part of a Habitat for Humanity project in Leogane, Haiti, Monday, Nov. 26, 2012. The organization is building 100 one-room houses on about 14 acres which will be given rent-free to families for five years who will then pay a modest annual rent to the government. The town was the epicenter of the quake and many people there still have no home. (AP Photo/Dieu Nalio Chery)
Ilustračné foto SITA/AP
7. januára 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Podľa údajov Národnej banky Slovenska tak predstavoval ku koncu jedenásteho mesiaca 13,175 mld. eur.

 
Rástli všetky druhy úverov na nehnuteľnosti. Najvýraznejšie iné úvery na nehnuteľnosti, ktorých stav sa zvýšil o 112,4 mil. eur na 7,131 mld. eur.
 

Hypoúvery presiahli 4 mld. eur

Stav hypotekárnych úverov stúpol o 13,1 mil. eur na 4,083 mld. eur a úvery stavebného sporenia vzrástli o 3,1 mil. eur na 1,961 mld. eur. Najväčší podiel na stave úverov na bývanie spomedzi peňažných domov mala opäť Slovenská sporiteľňa na úrovni 26,82 %.
 
 
 
Nasledovala VÚB banka s podielom 21,35 % a Tatra banka s 13,55 %. Pri tradičných hypotekárnych úveroch stále dominuje VÚB banka s podielom 46,53 %, druhý najvyšší podiel evidovala Tatra banka na úrovni 18,48 % a nasledovala Slovenská sporiteľňa s podielom 14,28 %. Sporiteľňa však evidovala najvyšší, 41,38-percentný, podiel pri iných úveroch na nehnuteľnosti. Nasledovala Tatra banka s 14,45 % a ČSOB s 14,24 %. Pri úveroch stavebného sporenia jednoznačne dominuje Prvá stavebná sporiteľňa s podielom 88,18 %. 
 
Úvery na nehnuteľnosti poskytuje 17 bánk. Licenciu na poskytovanie hypotekárnych úverov má osem bánk. Hypotekárne banky v minulosti postupne rozširovali možnosti financovania bývania aj o spotrebné úvery zabezpečené nehnuteľnosťou a iné úvery na bývanie. Tieto úvery na bývanie v niektorých prípadoch nahrádzajú klasické hypotéky, pričom klasické hypotekárne úvery niektoré banky poskytujú už len minimálne. V rámci stavebného sporenia pôsobia na trhu tri stavebné sporiteľne.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

20feb8:30Najčastejšie chyby vo verejných obstarávaniach – príklady z praxe a ako sa im vyhnúť8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

20feb8:30Najčastejšie chyby vo verejných obstarávaniach – príklady z praxe a ako sa im vyhnúť8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

20feb8:30Najčastejšie chyby vo verejných obstarávaniach – príklady z praxe a ako sa im vyhnúť8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X