Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ste živnostník? Takto ušetríte na daniach

Money 2159310_1920 1.jpg
www.poriadnynaklad.sk
18. decembra 2017 Tlačiť

BRATISLAVA 18. decembra 2017 (P/PR) – Život SZČO nepatrí ani zďaleka medzi najjednoduchšie spôsoby zarábania. Tí, ktorí ho neokúsili, často tvrdia, že žijete vysnívaný život: robíte predsa „sám na seba“, o zarobené peniaze sa nemusíte s nikým deliť a máte vlastný pracovný čas, ktorý sa javí ako celodenné voľno.

Ako živnostník určite viete, že to nie je až taká rozprávka. Príjmy od klientov sa každomesačne veľmi rýchlo vykrátia odvodmi do poisťovní či platbami za telefón. Času máte takisto oveľa menej, keďže okrem hlavnej náplne práce musíte stíhať aj stretnutia s klientmi a vystavovanie faktúr. A to sme ešte nespomenuli každoročné zúčtovanie, kedy hromadíte bločky z celého roka, aby ste si ich mohli dať do nákladov a znížiť si tak dane. Vedeli ste, že sa to dá robiť aj jednoduchšie?

Ako platiť menej?

Zo zákona si základ dane pri daňovom zúčtovaní môžete znížiť rôznymi výdavkami, ktoré slúžia na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov. Tieto výdavky sa musia nachádzať v účtovníctve alebo v daňovej evidencii.

K nákladom potrebným na udržanie príjmov logicky patrí aj stravovanie. Tento náklad nie je zrovna zanedbateľný, keďže jesť musíte každý deň. Na druhej strane, hromadenie bločkov je len málokoho obľúbenou voľnočasovou aktivitou. Dokladovanie výdavkov na stravovanie je teda pomerne zložité. Ako to zjednodušiť?

Doprajte si poriadny náklad

Overeným postupom desiatok tisícov živnostníkov sú jedálne kupóny. Pri každomesačnom objednávaní si do účtovníctva odložíte faktúru za kupóny a nemusíte sa trápiť žiadnym hľadaním či žehlením starých bločkov. V roku 2018 si nákupom gastrolístkov tak môžete znížiť základ dane až o 1 125 €. Ak uprednostňujete platenie kartou, môžete využiť jedálnu kartu, kde si budete môcť pravidelne dobíjať kredit v hodnote stravných lístkov.

Získajte jedálne kupóny za 150 € zadarmo

Stravovanie s jedálnymi kupónmi Up sa teraz oplatí ešte viac. Máme pre vás tip, ako získať 150 € na obedy úplne zadarmo. Zistite ako:

Chcem obedovať zadarmo

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

gastrolístkyszčozníženie dane

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

január

25jan8:30Ročné zúčtovanie za rok 2020 a aktuálny stav mzdovej agendy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

25jan8:30Ročné zúčtovanie za rok 2020 a aktuálny stav mzdovej agendy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

25jan8:30Ročné zúčtovanie za rok 2020 a aktuálny stav mzdovej agendy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody,Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X