Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

V cestovnom ruchu chcú zavedenie rekreačných poukážok

Jednou z priorít ZCR je zavedenie rekreačných poukážok
Ilustračné foto: SITA
8. februára 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Podporu pre rast zahraničných návštevníkov vidia členovia Zväzu cestovného ruchu SR podľa prezidenta Mareka Harbuľáka v zjednodušení a v zmenách pravidiel vízovej politiky či v zmene legislatívy.

Kľúčovým faktorom pre cestovnýc ruch je flexibilita Zákonníka práce

Jednou z hlavných priorít Zväzu cestovného ruchu (ZCR) SR je zavedenie takzvaných rekreačných poukážok, ktoré by podporili domáci dopyt po službách v turizme na Slovensku. „V prvom rade chceme podporiť domáci dopyt, ktorý tvorí základ cestovného ruchu v každej vyspelej krajine,“ argumentoval prezident ZCR SR Marek Harbuľák. „Zároveň chceme prehodnotiť aj podporu pre zvýšenie návštevnosti a predĺženie času pobytu zahraničných návštevníkov u nás na Slovensku,“ dodal.

Podporu pre rast zahraničných návštevníkov vidia členovia zväzu aj v zjednodušení a v zmenách pravidiel vo vízovej politike. ZCR preto podporuje pracovný návrh Európskeho parlamentu, ktorý prispeje k zjednodušeniu a lepšej dostupnosti víz pre návštevníkov takzvaných tretích krajín. 

Zväz sa chce v roku 2015 podľa Harbuľáka aktívne podieľať aj na tvorbe Národného systému kvality v službách cestovného ruchu. Kvalitné služby sú podľa zástupcov turizmu základom pre úspech vo vysoko konkurenčnom prostredí.

Medzi hlavné priority tohto roku radí ZCR SR aj oblasť legislatívy

Skúsenosti z posledných rokov podľa Harbuľáka jednoznačne ukazujú na zavádzanie rôznych povinností nad rámec regulácie nariadení a smerníc vydaných Európskym parlamentom. „Takéto opatrenia brzdia rozvoj služieb a znevýhodňujú poskytovateľov služieb v porovnaní s inými európskymi krajinami. Kľúčovým faktorom je flexibilita Zákonníka práce, sezónne zamestnávanie, ktoré je typickou formou zamestnávania v službách cestovného ruchu,“ poznamenal prezident zväzu.

Kiska nepodpísal novelu Zákonníka práce, aj tak bude platiť

Zväz cestovného ruchu SR založili zástupcovia siedmich rozhodujúcich celoslovenských združení cestovného ruchu v roku 2011. Pôsobí ako dobrovoľná, apolitická a profesijne zameraná organizácia zamestnávateľov v cestovnom ruchu. Medzi jeho priority patrí najmä zjednotenie turizmu, aktívny prístup k legislatívnym zmenám v oblasti cestovného ruchu, intenzívnejšia spolupráca so Slovenskou agentúrou pre cestovný ruch pri propagácii Slovenska a podpora domáceho cestovného ruchu.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

11jún8:30Správne zverejňovanie zmlúv faktúr a objednávok v roku 2024 vo verejnej správe a samospráve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X