Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

V tomto roku by sa nákupy smartfónmi mali zvýšiť o vyše 1 000 %

V tomto roku nákupy smartfónmi mali zvýšiť o vyše 1 000 %
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
23. januára 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Globálne porastie počet domácností so širokopásmovým internetom o približne 2 % na 725 miliónov a priemerná rýchlosť širokopásmového internetu vo väčšine krajín sa zvýši o 20 %.

Nárast má umožniť vyššia bezpečnosť platieb smartfónmi

V tomto roku by sa globálny objem nákupov smartfónmi v obchodoch mal zvýšiť o viac ako 1 000 % oproti roku 2014. Vyplýva to zo 14. vydania štúdie spoločnosti Deloitte pod názvom Prognózy pre oblasť technológií, médií a telekomunikácií (TMT).

Hoci mobilná peňaženka ešte nenahradí tradičnú peňaženku, v roku 2015 by mal u spotrebiteľov nastať podľa štúdie prelom smerom k širšiemu využívaniu platby smartfónmi v obchodoch.

Deloitte tiež prognózuje, že v roku 2015 sa na celom svete predá 1,35 miliardy smartfónov, ale viac ako miliarda z nich budú modernejšie telefóny – nové telefóny pre tých, ktorí už jeden majú. „Smartfóny sa už používajú na kontrolu zostatkov, prevod peňazí a transakcie na internete, ale v globálnom meradle sa ešte nestali „mobilnou peňaženkou,“ uviedol riaditeľ consultingu spoločnosti Deloitte na Slovensku Peter Horovčák.

Podľa neho by tento rok mal byť prvým rokom, kedy sa vyriešia všetky bežné mobilné požiadavky, čo by malo uľahčiť možnosti platby smartfónom s jednoducho nastaviteľnou bezpečnosťou. 

Nové technoĺogie majú zvýšiť tržby podnikov

Zo štúdie ďalej vyplýva, že v tomto roku sa zavádzanie technológií začne presúvať späť na podnikový trh. „Minulý rok naznačil odklon od trendu poslednej dekády, ktorým bolo sprístupňovanie informačných technológií spotrebiteľom. Signálom je napríklad relatívne malý záujem spotrebiteľov o nositeľnú technológiu, ako napríklad inteligentné okuliare,“ konštatuje štúdia.

Deloitte však v roku 2015 očakáva, že tieto technológie sa v ešte väčšej miere presunú do podnikov a nositeľné technológie, trojrozmerná tlač, drony a internet vecí budú skôr plniť potreby podnikov ako spotrebiteľov a viesť k ich vyšším tržbám. 

Rásť má aj počet pripojení k internetu

Globálne porastie počet domácností so širokopásmovým internetom o približne 2 % na 725 miliónov a priemerná rýchlosť širokopásmového internetu vo väčšine krajín sa zvýši o 20 %. Rozdiel medzi používateľmi s prístupom k najrýchlejšiemu internetu a používateľmi so základnou rýchlosťou sa bude v roku 2015 podľa Deloitte zväčšovať.

Štúdia spoločnosti Deloitte Globálne prognózy pre oblasť technológií, médií a telekomunikácií poskytuje 12 až 18-mesačný výhľad pri kľúčových trendoch na celom svete. Spoločnosť Deloitte poskytuje služby v oblasti auditu, daní, poradenstva a finančného poradenstva klientom v mnohých odvetviach verejného a súkromného sektora.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Trendy a inovácie

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X