Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Väčšina finančných riaditeľov očakáva nárast tržieb

Väčšina finančných riaditeľov očakáva nárast tržieb
Ilustračné foto: Stock - photo
21. júla 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Finanční riaditelia a manažéri sa pozerajú na obchodné vyhliadky svojich firiem s opatrným optimizmom.
 
Konštatuje to na základe výsledkov najnovšej štúdie spoločnosť Accenture, podľa ktorej až 61 % vrcholových finančných manažérov očakáva do roku 2015 nárast ročných tržieb o päť alebo viac percent.
 

Prieskum potvrdil optimistickejšie vyhliadky

Štvrtina respondentov pritom očakáva za rovnaké obdobie rast až o 10 %. „Zároveň 45 % opýtaných vníma obchodné vyhliadky svojich firiem na tento rok optimistickejšie ako za minulé obdobie,“ uvádza Accenture.
 

Miestni šéfovia by asi boli pesimistickejší

Respondenti zo Slovenska neboli súčasťou tohto prieskumu. Podľa spoločnosti by však boli asi pesimistickejší. „Odhadujem, že väčšina českých alebo slovenských finančných riaditeľov by očakávala rast tržieb svojich firiem v intervale 1 až 4 percentá ročne,“ konštatuje Michal Kratochvíl, riaditeľ divízie Management Consulting spoločnosti Accenture v strednej a východnej Európe.
 
Vychádza pritom zo svojich skúseností, keď v porovnaní s očakávaniami trhu a globálnych hráčov býva Slovensko pesimistickejšie než by to zodpovedalo výkonu ekonomiky a priemeru EÚ. „Súlad s výsledkami globálneho prieskumu by som u tunajších manažérov videl v oblasti plánov na reinvestovanie disponibilných finančných zdrojov,“ dodáva Michal Kratochvíl. 
 

 

Briti znížili očakávania

Najoptimistickejší sú podľa záverov prieskumu finanční manažéri z Brazílie a Indie, naopak respondenti vo Veľkej Británii sú tento rok najmenej optimistickí v porovnaní s minulým rokom. Z hľadiska priemyselných odvetví vnímajú rast a vyhliadky na tento rok najpozitívnejšie farmaceutické a energetické spoločnosti. 
 
Prieskumu spoločnosti Accenture sa zúčastnilo 1 250 vrcholových finančných manažérov a riaditeľov. Respondenti zastupovali 12 priemyselných odvetví a pochádzali z deviatich krajín, a to z Brazílie, Číny, Francúzska, Nemecka, Indie, Talianska, Španielska, Veľkej Británie a USA.
 
Accenture je globálna spoločnosť poskytujúca odborné služby v oblasti manažérskeho poradenstva, technologických služieb a outsourcingu. Má približne 259 tisíc zamestnancov a poskytuje svoje služby klientom vo viac ako 120 krajinách.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

10aug8:30Transferové oceňovanie komplexne - trojdňové školenie pre začiatočníkov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

10aug8:30Transferové oceňovanie komplexne - trojdňové školenie pre začiatočníkov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X