Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Virtuálna registračná pokladnica začne fungovať o dva týždne

Virtuálna registračná pokladnica začne fungovať o dva týždne
17. marca 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

O registráciu do virtuálnej registračnej pokladnice doteraz podľa finančnej správy požiadalo zhruba 6 tisíc daňovníkov.

Prihlasovacie údaje prídu poštou

O registráciu do virtuálnej registračnej pokladnice doteraz požiadalo zhruba 6 tisíc daňovníkov. Naplno začne táto nová aplikácia finančnej správy fungovať už o dva týždne. Prihlasovacie údaje začala finančná správa zaregistrovaným užívateľom postupne posielať poštou.

Finančná správa v súvislosti s virtuálnou registračnou pokladnicou pritom podnikateľom odporúča, aby pri vypisovaní žiadosti o pridelenie kódu virtuálnej registračnej pokladnice využili elektronický formulár na portáli finančnej správy. Tieto žiadosti budú rýchlejšie zaregistrované a vybavené.

„Po overení údajov uvedených v žiadosti pracovník daňového úradu podnikateľa zaregistruje a pridelí mu kód virtuálnej registračnej pokladnice. Následne mu budú v bezpečnostnej obálke poštou doručené prihlasovacie údaje na prístup do aplikácie a kód virtuálnej registračnej pokladnice,“ informuje finančná správa.

Tá je oprávnená zo zákona posielať bezpečnostné údaje len poštou a to do vlastných rúk adresátovi na adresu, ktorú eviduje vo svojom informačnom systéme. Až po prevzatí prihlasovacích údajov je možné sa do aplikácie prihlásiť a začať s ňou pracovať. Podnikatelia už nemusia chodiť na daňový úrad. 

Žiadosť dvojmo

Ak podnikateľ vypisuje žiadosť ručne, je podľa finančnej správy potrebné, aby tak urobil dvojmo. Žiadosť musí obsahovať PIN kód potrebný pre prvé prihlásenie a zároveň slúži ako podklad o podaní žiadosti. Pri spracovaní žiadosti musí uviesť všetky požadované údaje, ktoré je potrebné vypísať v závislosti od predajného miesta, na ktorom bude virtuálnu registračnú pokladnicu používať.

V žiadosti môže uviesť iba jedno z predajných miest. V prípade, ak podnikateľ bude chcieť používať virtuálnu registračnú pokladnicu na viacerých predajných miestach, musí vyplniť dve žiadosti. „V prípade nesprávnych údajov daňový úrad vyzve žiadateľa na opravu, čo predĺži proces pridelenia kódu virtuálnej registračnej pokladnice,“ upozorňuje finančná správa. 

Virtuálna registračná pokladnica umožní podnikateľom vytvárať a následne tlačiť pokladničné bloky, spravovať tovary a službu a evidovať vytvorené pokladničné doklady. Základným predpokladom pre jej používanie je internetové pripojenie užívateľa. Virtuálnu registračnú pokladnicu bude možné používať na klasickom počítači či notebooku alebo prostredníctvom smartphonu cez mobilnú aplikáciu.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

ERPPodnikam

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Registračné pokladne

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X