Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Vyše štyri roky je bez práce 75,8 tisíc nezamestnaných

Vyše štyri roky je bez práce 75,8 tisíc nezamestnaných
archívne, SITA
8. februára 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Najvýraznejší medziročný nárast ku koncu minulého roka zaznamenal Košický kraj.

Počet dlhodobo nezamestnaných vzrástol v takmer všetkých krajoch

Úrady práce na Slovensku evidovali ku koncu minulého roka vyše 75,8 tis. osôb, ktoré boli bez práce viac ako štyri roky. Oproti koncu roka 2013 ide o nárast o 2,4 tisíca nezamestnaných. Vyplýva to zo štatistík Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Počet nezamestnaných, ktorí sú evidovaní na úrade práce viac ako jeden rok, ku koncu decembra minulého roka medziročne klesol o 10,5 tisíca na 203,4 tisíc osôb.

Počet dlhodobo nezamestnaných nad štyri roky počas minulého roka vzrástol v takmer všetkých krajoch na Slovensku. Najvýraznejší medziročný nárast ku koncu minulého roka zaznamenal Košický kraj, a to o 682 osôb na 17,7 tisíca ľudí. Nasleduje Prešovský kraj, v ktorom sa počet dlhodobo nezamestnaných nad štyri roky medziročne zvýšil o 612 osôb na takmer 20,7 tisíca.

Tretí najhorší je v náraste počtu dlhodobo nezamestnaných nad štyri roky Žilinský kraj. Kým v decembri 2013 v ňom bolo bez práce viac ako štyri roky takmer 5,1 tisíca nezamestnaných, v decembri vlaňajška už išlo o 5,4 tisíca uchádzačov o prácu. V Bratislavskom kraji počet dlhodobo nezamestnaných v tejto kategórii za rovnaké obdobie stúpol o 288 osôb na takmer 1,1 tisíca. 

Trenčiansky kraj vykázal ku koncu minulého roka takmer 3,8 tisíc nezamestnaných, ktorí si hľadajú zamestnanie viac ako štyri roky. Oproti koncu roka 2013 ide o nárast o 269 ľudí. V Nitrianskom kraji sa počet dlhodobo nezamestnaných nad štyri roky v rovnakom období zvýšil o 184 osôb na 6,9 tisíca.

V evidencii úradov práce viac ako štyri roky bolo v Trnavskom kraji ku koncu minulého roka takmer 2,3 tisíca ľudí, čo je medziročné zvýšenie o 67 osôb. Jediným krajom, ktorý sa môže pochváliť symbolickým medziročným poklesom počtu nezamestnaných nad štyri roky, je Banskobystrický kraj. Ku koncu vlaňajška bolo v tomto kraji bez práce viac ako štyri roky vyše 17,9 tisíc ľudí, čo je oproti koncu roka 2013 menej o 20 osôb.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

marec

05mar8:30Tvorba unikátnych obrázkov pomocou nástroja Midjourney8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

05mar8:30Tvorba unikátnych obrázkov pomocou nástroja Midjourney8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

07mar8:30Sabotéri v našej hlave8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X