Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Za pol roka sa v SR zaregistrovalo takmer 36 tis. nových áut

Za pol roka sa v SR zaregistrovalo takmer 36 tis. nových áut
Fotobanka Pixmac
10. júla 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Prvé miesto na trhu s novými osobnými autami si udržala Škoda s podielom 22,93 %.

Registrácie nákladných áut do 12 ton klesli v júni o 34,48 %

Za prvý polrok 2014 sa na Slovensku zaregistrovalo 35 992 nových osobných vozidiel. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 12,32 %. V samotnom júni tohto roka bolo zaregistrovaných 6 891 vozidiel, čo znamená najsilnejší tohtoročný mesiac a zároveň najvyššie registrácie za ostatných 21 mesiacov. Oproti vlaňajšiemu júnu tak registrácie vozidiel vzrástli o 17,35 %. Informoval o tom Zväz automobilového priemyslu SR (ZAP).
 
Odbyt malých úžitkových vozidiel (kategória N1) dosiahol v júni 486 vozidiel, čo je v porovnaní s vlaňajšom pokles o 7,6 %. Za šesť mesiacov tohto roka sa však na Slovensku zaregistrovalo 2 521 malých úžitkový áut, čo predstavuje nárast o 3,7 percenta oproti polroku minulého roka, kedy to bolo 2 431 vozidiel. 
 
Registrácie v kategórii N2, teda nákladných áut do 12 ton, klesli v júni tohto roka oproti vlaňajšku o 34,48 % na 39 vozidiel. V porovnaní s júnom minulého roka zaznamenali pokles o 5,13 % pri počte 259 registrovaných vozidiel registrácie automobilov kategórie N3, ktorá zahŕňa nákladné autá nad 12 ton. Medziročný rast o 26,32 % vykázali registrácie autobusov, keď sa v júni tohto roka zaregistrovalo 23 autobusov. 
 

 
Prvé miesto na trhu s novými osobnými autami si udržala Škoda s podielom 22,93 %, na druhom mieste zostala značka Volkswagen s trhovým podielom 8,87 %. Nezmenilo sa ani poradie na treťom mieste, ktoré obsadila značka Hyundai s trhovým podielom 8,56 %. 
 
V kategórii malých úžitkových vozidiel (N1) bol v predaji najúspešnejší Fiat s podielom 27,98 %, na druhé miesto sa dostal Citroën s 13,79-percentným podielom na trhu. Naopak na tretie miesto v porovnaní s májom klesol Peugeot s 13,58-percentným podielom na trhu. Nákladným automobilom do 12 ton kraľuje značka Iveco s podielom 53,85 %. Za ním nasledujú DAF a MAN. 
 
Poradie prvých troch značiek nákladných automobilov nad 12 ton bolo nasledovné: Mercedes-Benz, Volvo, Scania. Obľúbenými značkami medzi autobusmi sú SOR, Setra a Iveco Bus, či MAN, ale aj Mercedes-Benz a Renault.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X