Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Zopár účinných trikov, ako si rýchlo získať priazeň každého, s kým sa zoznámite

Očný kontakt, kancelária, biznisman, face to face
ilustračné: thinkstochphotos.com
26. mája 2017 Img_2614.jpg Mgr. Silvia HanováZdroj www.entrepreneur.com Tlačiť

Zoznámiť sa s niekým novým a získať si jeho dôveru je základom pre budovanie akéhokoľvek úspechu. Človek je od prírody spoločenským tvorom, ktorý je naprogramovaný hľaďať iného jedinca a vytvárať s ním vzťahy a spoločenstvá.

Naša schopnosť sympatizovať, navzájom sa spájať a komunikovať myšlienky je to, čo z nás robí jedinečné ľudské bytosti. Prirodzene pritom hľadáme spojenia s inými ľuďmi tak, aby sme lepšie porozumeli sami sebe aj iným. Pravdou je, že vytvoriť takéto spojenia nie je vôbec jednoduché.

Vzťahy, ktoré si v živote vytvárame, sú pritom kľúčom k budovaniu úspešného profesionálneho aj osobného života. V dnešnom rýchlom svete plnom rôznych rozptýlení však môže byť náročné tvoriť skutočné a dlhodobé priateľstvá. Existujú určité techniky, ktoré vám v tom môžu pomôcť. Niektoré z nich si v krátkosti predstavíme aj v nasledujúcich riadkoch.

Priatelia, mladí ľudia, dvadsiatnici, kaviareň
ilustračné: thinkstockphotos.com

Pozornosť

Keď s niekým komunikujete, mali by ste dávať pozor takmer s takou intenzitou, ako na prednáške v škole. Najviac sa totiž naučíte pri počúvaní. Zároveň s tým by ste si mali všímať neverbálny prejav človeka, s ktorým sa rozprávate. Ak však chcete nadviazať aj hodnotnejší a dlhodobejší vzťah, skúste mu položiť otázku, z ktorej bude zrejmé, že ste ho počúvali a veľmi pravdepodobne si tým získate jeho sympatie.

Srdce na dlani

Nie, nie je to klišé. Každému z nás prúdia v mysli rôzne myšlienky, idey, v niečo veríme a máme určité ciele. Nebojte sa ukázať kúsok z nich aj ľuďom okolo vás. V neposlednom rade to v nich vzbudí prirodzenú zvedavosť a budú chcieť vedieť viac.

Autenticita, sebavedomie, sebapoznanie, sebarozvoj

Zdieľanie

Neexistuje nič krajšie, ako zdieľať myšlienky, nadobudnuté informácie a poznanie s inými ľuďmi. Zdieľajte preto svoje poznatky s priateľmi, známymi, obchodnými partnermi, s ktorými sa stretnete a buďte pripravení prijať informácie od nich. Každý z vás odíde z takejto komunikácie o niečo bohatší.

Starostlivosť

Nie je žiadnou hanbou ukázať svetu, že ste sami sebou, ako aj to, že máte čisté srdce, ste otvorení, empatickí a láskaví. Ukážte ľuďom svoju vďačnosť vyslovením jednoduchého ďakujem a pomáhajte im všade tam, kde môžete. Nemusí to byť hneď niekoľkotisícový dar pre niektorú z nadácií. Začať môžete na prahu vlastného domova či kancelárie obyčajným podržaním dverí človeku, ktorý z nich práve vychádza.

Ak ľuďom ukážete podporu, pozitívne naladenie a zdvorilosť, dokážete rýchlo nadviazať akýkoľvek kontakt. Čo je však oveľa väčším darom, je to, že budete schopní vybudovať z týchto väzieb aj hlbšie spojenia.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Vo svojej praxi sa venuje oblasti korporátneho práva a copywritingu.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

bizniskomunikáciakontaktprácavzťahy

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

november

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X