Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Zoznam kandidátov na župana Košického VÚC 2013 a ich podnikateľské vízie

30. októbra 2013 Tlačiť

Ako chcú prispieť z zlepšeniu podnikateľského prostredia kandidáti na župana v Košickom samosprávnom kraji?

Prinášame zoznam kandidátov – voľby do VÚC 2013 (voľby županov) v Košickom VÚC kraji a ich návrhy z oblasti podnikania.

Rudolf Bauer

RNDr., PhD. (Konzervatívni demokrati Slovenska) – 56 rokov, starosta Košice – Západ

V spolupráci s mestom Košice pomáhať vytvárať podmienky pre rozvoj kultúrneho a kreatívneho priemyslu (vrátane informačných technológií) a vzniku nových firiem (start-upov). Zriadiť Radu pre podporu investícií ako platformu pre výmenu informácií medzi predstaviteľmi verejného, súkromného a tretieho sektoru. Naďalej podporovať a vytvárať podmienky na rozvoj cestovného ruchu najmä v oblastiach s vysokým potenciálom. Rozvíjať kultúrno-poznávací turizmus, obchodnú a kongresovú turistiku. Podporovať rozvíjanie infraštruktúry cestovného ruchu.

Marek Ďurán

Ing. (Ľudová strana Naše Slovensko) – 27 rokov, obchodný manažérOdstrániť zvýhodňovanie zahraničných podnikateľov pred slovenskými a zaviesť zníženú sadzbu DPH na úrovni 10% na produkty slovenských výrobcov. Zvýhodniť používanie alternatívnych palív v individuálnej a hromadnej osobnej doprave. Zabrániť cudzincom skupovať slovenskú pôdu a zvýšiť dotácie pre poľnohospodárov.

Jaroslav Džunko

RNDr., Ing. (Nezávislý kandidát) – 62 rokov, vynálezca

Na rozvoj vidieka v každej obci vybudovať aspoň jednu jednoduchú novú technológiu na prvotné spracovanie priemyselných olejnín, cukrovej repy a palivovej biomasy.Vybudovať novú technológiu na spracovanie ovocia a zeleniny lisovaním, sušením, destiláciou a nechemickým konzervovaním. Odpadové teplo bude možné využiť na vykurovanie rodinných domov v obciach.Pre potravinovú bezpečnosť občanov je dôležite v obciach, kde sú farmy na chov dojníc, vybudovať novú technológiu na jednoduché spracovanie mlieka a mliečnych výrobkov bez chemického konzervovania v pôvodnom stave.

Viac

Vladimír Gürtler

JUDr. (7 STATOČNÝCH REGIONÁLNA STRANA SLOVENSKA) – 40 rokov, manažérEkonomicky rozvíjať kraj, znižovať nezamestnanosť a dôsledne riešiť otázky neprispôsobivých občanov. To možno dosiahnuť využívaním nových nástrojov na stimuláciu ekonomiky, hlavne zavedením paralelnej meny popri eure zvanej “Košický dukát”.

Viac

Jozef Holečko

Ing., MBA (Nezávislý kandidát) – 59 rokov, krízový manažér

Podporovať vznik nových pracovných príležitostí. Zvýšiť dostupnosť zdravotnej starostlivosti, pretože zdravie je základnou podmienkou plnohodnotných pracovných aktivít a celkovej životnej spokojnosti občanov kraja.

Viac

Ivan Kuhn

Bc., MA (Občianska konzervatívna strana) – 47 rokov, analytik

Stanoviť úradu samosprávneho kraja prísnejšie pravidlá verejného obstarávania, ktoré obmedzia využívanie menej transparentných foriem. Kde je to možné, využívať elektronické aukcie. Znížiť sadzbu dane z motorových vozidiel a adresne využívať výnosy z tejto dane na výstavbu a údržbu cestnej infraštruktúry.Viac

Rastislav Masnyk

JUDr., MBA (SDKÚ – DS, Sloboda a Solidarita) – 39 rokov, advokátZriadiť funkčný útvar poskytujúci pomoc obciam, podnikateľom a obyvateľom kraja obracajúcich sa so žiadosťami o financovanie na štátny rozpočet, regionálne rozpočty a fondy EÚ.

V prípade rovnosti úžitku pre kraj jednoznačne, v medziach zákona, uprednostniť domácu iniciatívu a našich rodákov.

Oblasť zamestnanosti podporiť realizáciou rozsiahlych protipovodňových a ekologických prác. Protipovodňové práce okrem ochrany majetku prinesú aj možnosť zamestnanosti pre desiatky až stovky málo kvalifikovaných obyvateľov.

Dominika Palaščáková

Ing., PhD. (Nová väčšina – Dohoda (D. Lipšic)) – 31 rokov, asistentka projektového manažéra pre Európske štrukturálne fondy

Zásadne znížiť byrokraciu a bojovať so šikanovaním občanov a podnikateľov úradmi. Podporovať drobné podnikanie, umožniť jednoduché a výhodné koncesie pre živnostníkov. Obnoviť možnosť práce na dohodu a ďalšie flexibilné formy zamestnania. Rozvíjať podnikateľské vzdelávanie a zručnosti na všetkých stupňoch škôl.

Viac

Lukáš Sisák

(Komunistická strana Slovenska) – 27 rokov, živnostník

Vytvoriť zmiešané hospodárstvo, obnoviť štátne podniky a banky, odstrániť zahraničnú ekonomickú okupáciu a znížiť zadlženie. Podporovať poľnohospodárske družstvá a iné skupinové formy poľnohospodárskej činnosti. Lepšie zabezpečiť obyvateľov kvalitnými a zdravotne neškodlivými potravinami.

Viac

Zdenko Trebuľa

JUDr. ( SMER – sociálna demokracia, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, MOST – HÍD) – 58 rokov, predseda KSK (terajší župan)

Regionálny rozvoj naďalej orientovať na investičné a neinvestičné kapacity, ktoré dokážu posilniť konkurencieschopnosť a rozčleniť hospodársku štruktúru kraja. Podporovať rozvoj podnikateľského prostredia so špecifickým zreteľom na kreatívnu ekonomiku a zelenú ekonomiku. Propagovať kraj ako celistvú turistickú destináciu na medzinárodných a domácich veľtrhoch.

Viac

Zoznamy kandidátov na predsedov samosprávnych krajov (županov) 2013 a ich podnikateľské vízie

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

27jún8:30Uhlíkové clo – CBAM8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

27jún8:30Uhlíkové clo – CBAM8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

08júl8:30Vedenie a motivácia výrobných pracovníkov - Teamleader vo výrobe8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Riadenie,žiadny

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X