Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

11 jednoduchých krokov, ako objaviť svoj talent

Talent_malba_pixabay.com_.jpg
ilustračné: pixabay.com
24. marca 2017 Zdroj brightside.me Tlačiť

„Mám na niečo talent?“ „Čo keď robím niečo, čo nie je určené pre mňa?“ „Čo ak „volám“ po inom živote?“ Otázky tohto typu trápia ľudí po celom svete bez ohľadu na ich vek. Ak patríte k nim, možno je načase dať si pauzu a zistiť, kým skutočne ste.

Tu je návod, ako krok po kroku objaviť svoj talent.

Krok 1: Pripomeňte si všetky svoje sny

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je spomenúť si na všetky svoje reálne sny, ktoré ste mali počas celého života, a zapísať si ich.

Krok 2: Oddeľte „mať“ od „byť“

Keď ste si zapísali svoje sny, musíte ich rozdeliť do dvoch kategórií. Sny, ktoré zahŕňajú túžbu po niečom, čo nemáte doteraz. Sny, ktoré zahŕňajú role, ktorými by ste chceli byť.

Krok 3: Čo vo vás vyvolalo reakciu?

Pamätáte sa na to, že ste niekedy pocítili záchvev vzrušenia, keď ste sa dívali na niekoho iného napĺňajúceho určitú rolu v živote? Chcete byť na jeho mieste? Ak áno, zapíšte si to

Krok 4: Čo vás bavilo?

Poznačte si akékoľvek aktivity alebo koníčky, ktoré ste robili v minulosti. Čo ste chceli robiť ako dieťa alebo ako tínedžer? Čo z toho vás baví robiť doteraz?

Krok 5: Zbavte sa toho, čo nepotrebujete

Pozrite sa nato, čo ste si napísali, popremýšľajte o každom sne v kategórii „byť“ a pozrite sa na tie, ktoré vo vás stále vyvolávajú emocionálne záchvevy. Potom si predstavte samého seba v tých rolách. Ako sa cítite? Venujte pozornosť tomu, aká silná je vaša emocionálna reakcia. Vyhodnoťte každú z nich na škále od 1 do 10.

Krok 6: Vyškrtnite tie najhoršie

Preškrtnite tie sny, ktoré dostali najhoršie hodnotenie. Sú to sny, ktorých by ste sa mali vzdať, je jasné, že už na ne nemusíte ďalej myslieť, už ich nebudete viac potrebovať.

Krok 7: Dajte veci dohromady

Teraz už máte zoznam vašich skutočných cieľov. Pozrite sa na svoje sny a opýtajte sa samého seba, ktoré z nich môžete spojiť dokopy. Sú tam veci, ktoré sú prepojené alebo v podstate veľmi podobné?

Krok 8: Pomenujte každú skupinu

Pozrite sa na skupiny, ktoré ste vytvorili a každú z nich pomenujte. Každý názov by mal povedať niečo o vašom vrodenom talente, ktorý viedol k sérii prepojených snov.

Krok 9: Pozrite sa na spojenie medzi skupinami

Už ste skoro v cieli. Teraz stačí, aby ste zistili, čo všetky skupiny dohromady spája. Zapíšte si názvy skupín v zozname. Porozmýšľajte, ako existencia jednej skupiny podporuje existenciu druhej.

Krok 10: Hľadajte spôsob, ako využiť svoj talent

Zapíšte si všetky možnosti pre uskutočnenie svojich snov v reálnom živote. O akých oblastiach profesionálneho či osobného života tu hovoríme? Majú vaše sny a talent vplyv na viac ako jednu oblasť aktivít alebo profesiu? Čím viac nápadov, tým lepšie.

Krok 11: Definujte svoje životné ciele

Keď už máte zoznam možností využitia svojich snov a talentu, zhodnoťte každý scenár od 1 do 10 – od najmenej atraktívnych po tie najatraktívnejšie. Teraz by malo byť jasné, akým smerom sa musíte uberať, aby ste dosiahli to, čo vás zaujíma. Keď viete, aký je váš skutočný talent, budete istejší a nadšenejší.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

talent

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

21oct8:30Spôsob ochrany nových nápadov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

21oct8:30Psychológia skvelej zákazníckej skúsenosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

21oct8:30Spôsob ochrany nových nápadov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X