Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

4 veci, ktoré by mal každý podnikateľ urobiť počas prvého mesiaca v Novom roku

Peniaze, euro
Thinkstock
5. januára 2017 Zdroj entreprener.com Tlačiť

Ste zaneprázdnení hneď v úvode roka? Nerobte však hocičo. Robte to, čo vám zabezpečí rast po celých nasledujúcich 12 mesiacov.

Sviatky sú pomaly za nami, ostáva nám ešte posledné voľno a potom sa už môžeme naplno pustiť do práce. Niektorí z nás to možno už aj urobili. Toto obdobie nám poskytuje nádherný priestor na to, aby sme sa zamysleli nad čerstvými výzvami, novými a efektívnymi myšlienkami, ktoré pomôžu nášmu biznisu.

Je pritom úplne jedno, aká veľká je naša spoločnosť a v akej oblasti pôsobíme. V ďalšom texte nájdete štyri veci, ktoré vám odporúča urobiť webový portál www.entrepreneur.com, aby ste zvýšili vaše zisky a podiel na trhu v nasledujúcich 365 dňoch.

Platy,peniaze, mzdy
ThinkstockThinkstock.
  1. 100-dňový plán

Ešte v roku 1930 zaviedol vtedajší americký prezident Franklin D. Roosevelt tzv. 100-dňový plán. Tento nástroj mal slúžiť na meranie jeho efektivity počas prvých mesiacov v jeho funkcii. Neskôr sa stal tradíciou aj pre ďalších novo zvolených prezidentov. Plán pozostáva zo stanovenia krátkodobých a dosiahnuteľných cieľov. V rámci tejto aktivity by ste si mali ustanoviť 100 úloh, ku ktorým priradíte jednotlivé kroky a zdroje, ktoré budete potrebovať k ich splneniu.

  1. Novoročné upratovanie

Urobte si veľké novoročné upratovanie vo vašich firemných priestoroch. Vyčleňte si na to jeden celý deň a povolajte si na pomoc aj ostatných členov tímu. Spoločne potom vyhoďte a skartujte všetky nepotrebné dokumenty, urobte si poriadok v tých, ktoré je potrebné archivovať a prípadne zaveďte novú politiku archivácie. Tí odvážnejší sa môžu pustiť aj do premiestňovania nábytku.

Vedec, zaujímavosti, kancelária, skúšanie
ilustračné: thinkstockphotos.com
  1. Vyhoďte človeka, ktorého ste už dávno chceli vyhodiť

Možno ste mu dali ešte poslednú šancu, alebo ste sa snažili ignorovať tento problém, aby ste sa vyhli nepríjemnej situácii. Ak však viete, že tento človek nie je „zdravým“ členom vášho tímu a pre spoločnosť je nebezpečný, nemali by ste túto záležitosť viac odkladať. Možno ani on nie je spokojný a urobíte mu určitú službu tým, že bude nútený vzniknutú situáciu riešiť a tá ho možno posunie ďalej.

  1. Nebojte sa zdvihnúť ceny

Prvý týždeň Nového roka je vraj ideálnym časom, kedy je vhodné zvýšiť ceny vašich produktov a služieb. Príliš veľa podnikateľov sa snaží preraziť čo najnižšími cenami a táto stratégia je v mnohých prípadoch chybná. Pritom sa môžete zamyslieť nad tým, akým spôsobom zlepšíte kvalitu vašich produktov a služieb. Podporíte tým túto svoju politiku aj v očiach vášho zákazníka. Ak nájdete priestor na opodstatnené zvýšenie cien, nebojte sa do toho vložiť.

Podnikatelia, ktorí sa dokážu držať vyššie uvedených štyroch bodov, tým môžu nabudiť a motivovať aj svoj tím. Dodajú energiu nielen sebe, ale aj ľuďom, ktorí s nimi a pre nich pracujú. Pomocou tejto stratégie môžu dokázať zvýšiť zisk firmy a generovať nové obchodné príležitosti.

K téme

Témy

krokyNový rokopatreniapodnikanietipyziskzvýšenie

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zaujímavosti

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

29oct7:30IFRS komplexný kurz II.7:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Medzinárodné zdaňovanie,žiadny

29oct7:30IFRS komplexný kurz II.7:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:IAS/IFRS,Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Medzinárodné zdaňovanie,Účtovníctvo,žiadny

29oct7:30IFRS komplexný kurz II.7:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:IAS/IFRS,Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Medzinárodné zdaňovanie,Účtovníctvo,žiadny

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
X