Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

5 spôsobov, ako si efektívne budovať dôveryhodnosť

Práca, kariéra, úspech
Thinkstockphotos
16. marca 2017 Zdroj www.entrepreneur.com Tlačiť

Dôveryhodnosť je jedným z merítok toho, ako ste schopní zvládnuť stresové situácie. Je to stav mysle, ktorý odráža ľahkosť, s akou ste schopní prekonávať rôzne životné prekážky a prichádzajúce problémy.

Je to zároveň spôsob, akým ukazujete svoje prirodzené sebavedomie bez negatívneho vplyvu ega, ako aj štýl, akým sa pritom pohybujete a prejavujete. Je to schopnosť, ktorú získavate vzdelávaním a s pomocou empatie. Ak pôsobíte dôveryhodne, je to súčasť vášho charakteru, ktorý z vás robí veľkého človeka. Niektoré techniky, ako na to, nájdete aj v nasledujúcom texte.

  1. Potreba externého súhlasu

Ľudia, ktorí sú skutočne dôveryhodní, nepotrebujú súhlas zvonku. Poznajú svoju hodnotu, ako aj svoje silné i slabé stránky. Disponujú tak vnútorným súhlasom, ktorí si vybudovali s pomocou rôznych poznatkov, prežitkov, životných súbojov, pevnej vôle a praxe. Ak vaše názory nezávisia na vonkajšej akceptácii, stávate sa oveľa voľnejšími.

  1. Bez falošného úsmevu

Nepoužívajte úsmev ako obranný mechanizmus na zakrytie vášho diskomfortu alebo na to, aby ste sa tým niekomu votreli do priazne. Je to prejav nedostatku vierohodnosti a náznak neistoty. Keď poznáte svoje miesto na zemi a viete, prečo je váš úsmev autentický, tak túto silnú zbraň používajte len vtedy, keď je to skutočne vhodné.

  1. Vitajte v tichu

Keď už spoznáte vašu skutočnú hodnotu, prestanete sa ponáhľať za úspechom. Budete spokojní so silou, ktorou disponujete a začnete konať bezpečne. Toto ticho a vnútorný pokoj vám umožní jednať efektívnejšie.

  1. Zodpovednosť 

Človek, ktorý si verí, nikdy neprenáša zdpovednosť za svoje chyby na iných. Silu čerpá zvnútra a odtiaľ pochádza aj jeho schopnosť kontroly. Uvedomuje si svoju zodpovednosť za vlastné rozhodnutia, ktoré tvarujú jeho život. Tento postoj k veciam prináša so sebou aj vyššie sebavedomie, ktoré sa následne prejaví aj navonok.

  1. Bez zbytočných súdov

Nie je dôvod, aby ste súdili kohokoľvek iného za jeho vlastné rozhodnutia. Sprievodná žiarlivosť je len indikátorom osobnej neistoty. Preto, ak súdite niekoho, koho poznáte a je vám známy aj jeho príbeh, automaticky sa presúvate do miesta neistoty. Ak však poznáte vašu skutočnú hodnotu, vnútorný pokoj je miestom, kde súdite aj bez vyslovenia nemilých slov. Ak aj vyslovíte úrčitý súd, vždy ostaňte otvorení novému poznaniu.

Dôveryhodnosť pramení z vnútornej sebaistoty a poznania toho, kto skutočne ste a aká je vaša hodnota. Jej budovanie je postupné, neprichádza zo dňa na deň. Je to celoživotný proces, ktorý je neomysliteľne spätý s prežitými skúsenosťami a získanými poznatkami.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

dôveryhodnosť

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

27oct8:30Dovolenka, priemerný zárobok na pracovnoprávne účely a jeho použitie v mzdovom účtovníctve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

27oct8:30Dovolenka, priemerný zárobok na pracovnoprávne účely a jeho použitie v mzdovom účtovníctve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

27oct8:30Dovolenka, priemerný zárobok na pracovnoprávne účely a jeho použitie v mzdovom účtovníctve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
X