Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Chcete bankový účet zadarmo? Toto sú aktuálne možnosti

Osobny ucet zadarmo podmienky.jpg
10. októbra 2017 Tlačiť

Mať v banke založený účet, je dnes už úplnou samozrejmosťou. Banky si zvyčajne za vedenie účtu pýtajú rôzne poplatky, ktoré sa môžu pohybovať až do výšky niekoľkých eur mesačne. Ak si to vynásobíme dvanástimi mesiacmi, je možné, že na bankových poplatkoch zaplatíme aj niekoľko desiatok eur. Vedeli ste však, že to tak nemusí byť? Pozrite sa, aké sú poplatky za vedenie účtu v jednotlivých bankách a či je možné mať účet zadarmo.

Žijeme v dobe, v ktorej sa bez bankového účtu jednoducho nezaobídeme a je akousi samozrejmosťou. Každá banka poskytuje svojim klientom isté výhody súvisiace so založením účtu, no rovnako sa s ním spájajú aj rôzne poplatky. Pozrite si prehľad podmienok založenia osobného účtu v rôznych u nás pôsobiacich bankách a dozviete sa aj to, za akých podmienok môžete mať vedený osobný účet zadarmo.

Slovenská sporiteľňa

Slovenská sporiteľňa (SLSP) poskytuje svojim klientom možnosť založiť si osobný účet aj online. Nových klientov láka na možnosť lepších úrokov na vkladoch a nižšie splátky úverov či možnosť mať ho vedený aj bez poplatku.

Základné informácie hovoria, že za vedenie bežného účtu platíte mesačný poplatok 5,90 eur. Avšak v prípade, že by ste chceli mať účet zadarmo v SLSP, musíte splniť isté požiadavky. Pre 100-percentnú zľavu z poplatku za vedenie účtu musíte zaplatiť kartou za mesiac minimálne sumu 200 eur, musíte mať k účtu založené sporenie a nastavené tri pravidelné platby.

Slovenská sporiteľňa poskytuje aj zľavu vo výške 50 percent. Tú získate v prípade, že mesačne kartou zaplatíte 100 eur, máte jednu pravidelnú platbu a zároveň máte k účtu založené aj sporenie.

osobný účet zadarmo slsp
slsp.sk

Tieto výhody založenia osobného účtu uvádza Slovenská sporiteľňa

 • platobná karta Maestro alebo VISA Electron s neobmedzeným počtom platieb,
 • vlastný dizajn karty bez poplatku,
 • bezplatné výbery z našich bankomatov a z bankomatov ERSTE v zahraničí,
 • Internetbanking, mobilné aplikácie SporoApps, Elektronický výpis, SMS notifikácie nad 20 eur,
 • založenie a realizácie trvalých príkazov a inkás,
 • prijaté a odoslané elektronické platby

Ako sme už spomenuli, v Slovenskej sporiteľni si môžete účet založiť aj online. Ak sa pre to rozhodnete, získate ďalšie výhody. Patrí k nim napríklad 100-percentná zľava za vedenie účtu počas prvých troch mesiacov.

VÚB

Bankový účet zadarmo môžete mať aj v prípade, že sa rozhodnete pre VÚB banku. Rovnako, ako Slovenská sporiteľňa, aj VÚB banka poskytuje možnosť založenia účtu online. Banka vám sľubuje flexibilný a moderný účet, ktorý vás za vernosť odmení, máte možnosť získať 100-percentnú zľavu z poplatku za vedenie účtu a ak si otvoríte účet online, polroka nemusíte platiť žiadne poplatky za jeho vedenie. Inak je poplatok za bežný účet vo výške 6 eur mesačne, študentský účet je bez poplatku a účet pre mladých je za 3 eurá mesačne.

osobný účet vo vúb banke
Banka vám sľubuje flexibilný a moderný účet, ktorý vás za vernosť odmenívub.sk

Osobný účet od VÚB banky vám poskytuje nasledujúce služby

 • získate debetné platobné karty VISA Inspire a mobilné platby / VISA Inspire Wave 2 Pay
 • máte možnosť platiť platobnými kartami u obchodníkov
 • vyberať peniaze z bankomatov VÚB banky
 • zasielanie SMS o pohyboch na účte
 • jednorazové online prevody
 • sporiaci účet
 • prevody cez trvalé príkazy, automatické prevody, SEPA inkasá

Ak máte záujem o bežný účet zadarmo, musíte vo VÚB banke splniť niekoľko podmienok. Raz mesačne musíte použiť mobil banking alebo Internetbanking, mesačný príjem vo výške minimálne 500 eur a využitie niektorého z produktov banky. Ak využijete tri bankové produkty, získate zľavu vo výške 100 %, ak dva produkty, dostanete zľavu 50 %.

ČSOB

ČSOB poskytuje klientom viaceré typy účtov, pričom ten najlacnejší môžete mať za poplatok 6 eur mesačne. Táto banka ponúka tiež možnosť založiť si študentský účet, kde je poplatok 2,50 mesačne a detský účet za euro na mesiac. Všetky účty si v tejto banke môžete založiť aj online, pričom so založením online sú spojené výhody, ako napríklad odpustenie poplatkov za vedenie účtu na určité obdobie.

bežný účet zadarmo
Všetky účty si v tejto banke môžete založiť aj onlinecsob.sk

Osobný účet Pohoda a jeho výhody

 • výpis z účtu elektronicky neobmedzene,
 • embosovanú bezkontaktnú kartu Visa Classic alebo Debit MasterCard,
 • služby ČSOB Internetbanking 24 a ČSOB SmartBanking,
 • možnosť zriadiť povolené prečerpanie na účte,
 • mesačne 1 výber hotovosti z bankomatu inej banky v SR,
 • mesačne 1 odoslanú platbu v EUR v pobočke,
 • neobmedzený počet elektronických transakcií,
 • výbery z viac ako 250 bankomatov ČSOB v SR,
 • zvýhodnenú cenu za výbery z bankomatov ČSOB, Poštovní spořitelna v ČR a bankomatoch KBC Group, platby do ČSOB ČR aj v CZK za rovnakú cenu ako tuzemské platby,
 • e-mailovú notifikáciu

Na to, aby ste mali osobný účet zadarmo, je potrebné splniť niekoľko podmienok. Pre zľavu vo výške 50% musíte mať mesačne príjem na účet vo výške 400 eur, 3 pravidelné platby a 5 platieb kartou. Je tu tiež možnosť inej kombinácie – zľavu 50% získate aj využívaním iných produktov banky, konkrétne ak bude priemerný mesačný zostatok depozít, investícii a úverových produktov viac ako 20 000 eur. Ak ste podnikateľ, tak získate 50% zľavu ako fyzická osoba v prípade, že zrealizujete minimálne 5 platobných operácií a kreditný obrat 3 000 eur a ako právnická osoba 10 platobných operácií a kreditný obrat 3 000 eur. Ak splníte ľubovoľné dve podmienky, získate zľavu vo výške 100%.

UniCredit

UniCredit banka poskytuje klientom účty, za ktoré nemusia platiť žiadne poplatky, pričom garancia je až na 10 rokov. Ak budete svoje konto využívať aktívne, Unikredit sľubuje viacero výhod, ako napríklad výbery z bankomatov po celom svete zadarmo.

účet zadarmo unicredit banka
unicredit.sk

Výhody osobného účtu U Konto

Na začiatok vám bude počas prvých dvoch mesiacov odpustený poplatok za vedenie účtu. Ak chcete mať účet zadarmo, musíte mať naň mesačný príjem minimálne 400 eur mesačne. V opačnom prípade si banka zaúčtuje poplatok 8 eur a k tomu priráta aj poplatky za využívanie inkás, internetbankingu či poplatky za platby kartou.

Ak splníte túto podmienku, zadarmo budete mať tiež výbery z bankomatov po celom svete, SmartBanking, Online Banking a povolené prečerpanie účtu.

Odporúčané články

Témy

bankový účet

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zaujímavosti

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

27júl6:30Výkon činnosti stavbyvedúceho a vedúceho montéra 6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

30júl6:30Zákonník práce od 1.5.2018 – aplikačný seminár 6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

06aug6:30Daňový špeciál: DPH a DZP v roku 2018 v praktických príkladoch6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH,Účtovníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X