Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Do klubu dolárových milionárov pribudlo 920 tis. ľudí

Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
18. júna 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Populácia dolárových milionárov rástla nielen počtom, ale aj veľkosťou majetku na 56,4 trilióna USD. 

Región Ázie a Pacifiku predbehol v počte dolárových milionárov Severnú Ameriku

V minulom roku sa klub milionárov rozšíril o ďalších 920 tisíc ľudí, pomohol tomu silný hospodársky rast a výkonnosť kapitálových trhov. Celkovo ich tak je na svete už 14,6 milióna, viac ako 60 percent je koncentrovaných do štyroch krajín, a to konkrétne USA, Japonska, Nemecka a Číny.

Populácia dolárových milionárov rástla nielen počtom, ale aj veľkosťou majetku na 56,4 trilióna USD. Vyplýva to z údajov Svetovej správy o bohatstve 2015, ktorú vydala spoločnosť Capgemini v spolupráci s RBC Wealth Management.

Riaditeľ skupiny RBC Wealth Management & RBC Insurance George Lewis podotýka, že minulý rok bol šiestym rokom za sebou, keď počet milionárov rástol, pričom ich bohatstvo sa medziročne zvýšilo o zhruba sedem percent.

Najrýchlejší nárast populácie dolárových milionárov bol v regióne Ázie a Pacifiku, v absolútnom počte milionárov, ktorých tam je 4,69 milióna, dokonca predbehol Severnú Ameriku, v ktorej žije 4,68 mil. takto bohatých ľudí.

„K nárastu populácie dolárových milionárov až 52 percentami prispeli Čína a USA. Rekordný nárast populácie milionárov zaznamenala v roku 2014 India (26 percent) vďaka výkonnosti kapitálových trhov a zníženým nákladom na dovoz ropy,“ konštatuje sa v správe.

Jediný región, kde sa počet milionárov znížil, konkrétne o dve percentá, bola Latinská Amerika, dôvodom boli klesajúce ceny komodít a s tým súvisiaci pokles kapitálových trhov.

V prípade Európy sa počet dolárových milionárov zvýšil medziročne o štyri percentá na štyri milióny. Rast ovplyvnili ťažkosti v eurozóne a konflikt s Ruskom.

Konflikt na Ukrajine mal dopad aj na Rusko aj Nemecko

„Predovšetkým Nemecko, ktoré je motorom Európy, bolo postihnuté krízou na Ukrajine a z toho prameniaceho poklesu exportu do Ruska ako aj neistotou v eurozóne,“ konštatuje sa v správe s tým, že klub milionárov sa tu medziročne rozrástol len o jedno percento. Konflikt na Ukrajine mal dopad aj na Rusko, kde počet milionárov poklesol o tri percentá. 

Severná Amerika si v minulom roku udržala prvenstvo v bohatstve milionárov, ktoré má hodnotu 16,2 trilióna USD, druhé miesto patrilo regiónu Ázie a Pacifiku s majetkom v objeme 15,8 trilióna USD, tretiu priečku obsadila Európa s majetkom vo výške 13 triliónov USD. Podľa prognóz by bohatstvo dolárových milionárov malo do roku 2017 dosiahnuť sumu 70,5 trilióna USD. 

eBooky:

Svetová správa o bohatstve, ktorú vydáva spoločnosť Capgemini v spolupráci s RBC Wealth Management, je celosvetovým meradlom pre sledovanie populácie dolárových milionárov, ich majetku, správania sa a investičných preferencií alebo spôsobov, akými realizujú svoj spoločenský dopad. Tohtoročná publikácia vychádza z odpovedí 5 100 milionárov z 23 krajín sveta. 

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zaujímavosti

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X