Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Dôvera generálnych riaditeľov vo vývoj ekonomiky rastie

Dôvera generálnych riaditeľov vo vývoj ekonomiky rastie
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
22. januára 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

V porovnaní s minulým rokom dvakrát viac generálnych riaditeľov vo svete verí, že sa v nastávajúcich dvanástich mesiacoch zlepší stav svetovej ekonomiky a 39 % z nich tvrdí, že sú veľmi presvedčení o raste výnosov ich spoločností v roku 2014. Vyplýva to z výsledkov globálneho prieskumu poradenskej spoločnosti PwC, ktoré boli prezentované na otvorení Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose. 

Šéfovia očakávajú napredovanie technológií, demografické zmeny a zmeny v ekonomickej sile

Percento generálnych riaditeľov, ktorí predpokladajú zlepšenie celosvetovej ekonomiky v najbližších 12 mesiacoch, sa zvýšilo až na 45 % z minuloročných 18 %. Len 7 % z nich predpovedá pokles ekonomiky, v roku 2013 to pritom bolo až 28 %. „Generálni riaditelia začínajú znova nadobúdať dôveru. Úspešne previedli spoločnosti obdobím recesie a čoraz viac z nich je presvedčených o schopnosti svojej spoločnosti zvyšovať výnosy a o pozitívnej budúcnosti svetovej ekonomiky,“ uviedol vedúci partner PwC Denis M. Nally.
 

 
„Na druhej strane si však uvedomujú, že vytvorenie udržateľného rastu v pokrízovej ekonomike zostáva naďalej výzvou, najmä keď musia čeliť meniacim sa podmienkam, ako je spomalenie rastu na novovznikajúcich trhoch,“ dodal. Generálni riaditelia firiem, ktorí sa zapojili do prieskumu, totiž vyjadrili znepokojenie z očakávaného vývoja v budúcnosti. Obávajú sa hlavne prílišnej regulácie, fiškálneho deficitu, rastúceho daňového zaťaženia, ale aj toho, či budú mať k dispozícii dostatok kvalifikovaných pracovných síl. 
 
Generálni riaditelia očakávajú, že sa vo svete v budúcnosti prejavia tri najvýznamnejšie trendy, a to rýchle napredovanie technológií, demografické zmeny a zmeny v ekonomickej sile, ktoré budú mať významný dopad na budúcnosť ich podnikania. „Kľúčom k budúcemu úspechu bude nájdenie spôsobu, ako tieto globálne trendy premeniť vo svoj prospech,“ uzavrel Nally. 
 

 
V rámci 17. ročníka globálneho CEO prieskumu uskutočnila spoločnosť PwC v poslednom štvrťroku vlaňajška 1 344 rozhovorov s výkonnými riaditeľmi zo 68 krajín sveta.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X