Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

FNM sprístupňuje prevod bezcenných akcií cez Dlhopis

FNM sprístupňuje prevod bezcenných akcií cez spoločnosť Dlhopis
Ilustračné foto SITA/AP
24. januára 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Fond národného majetku (FNM) SR sprístupňuje občanom možnosť prevádzať tzv. bezcenné cenné papiere aj prostredníctvom spoločnosti Dlhopis.

 
Táto spoločnosť pôsobí ako obchodník s cennými papiermi a je 100-percentnou dcérskou spoločnosťou FNM. 
 

Štátna firma vám aj poradí

„Spoločnosť Dlhopis poskytuje svoje služby prostredníctvom vybraných pobočiek Slovenskej pošty. Zároveň spoločnosť Dlhopis prichádza s novou službou pre občanov. Poskytuje bezplatné poradenstvo o hodnote cenných papierov, ktoré občania vlastnia,“ informuje spoločnosť.
 

 

FNM chce týmto krokom podľa spoločnosti výraznou mierou prispieť k zníženiu finančnej náročnosti celého procesu pre štát. „Náklady pre štát poklesnú v porovnaní so spoluprácou s doterajšou súkromnou spoločnosťou pri niektorých úkonoch až o 50 %,“ hovorí výkonný riaditeľ spoločnosti Dlhopis Miloslav Michalík. V záujme vytvorenia čo najširšej siete obchodných miest v rámci Slovenska začala spoločnosť Dlhopis spolupracovať so Slovenskou poštou.
 

Služby Dlhopisu budú dostupné na 300 poštách

Momentálne spoločnosť Dlhopis zabezpečuje prevody cenných papierov cez 12 vybraných pobočiek pošty. „Od 1. februára plánujeme ďalšie rozšírenie nášho zastúpenia na pobočkách Slovenskej pošty. Cieľom je vo veľmi krátkom čase rozšíriť počet obchodných miest, na ktorých budú môcť občania bezplatne previesť svoje cenné papiere na FNM SR, na približne 300,“ dodáva Michalík. 
 

Len do konca roka 2013

Prevod tzv. bezcenných cenných papierov na FNM je možný už len do konca tohto roka. Pôvodne mal tento termín uplynúť v závere roka 2012, avšak poslanci NR SR začiatkom minulého roka tento termín posunuli o rok. Možnosť bezplatného prevodu cenných papierov na fond existuje od 1. októbra 2009. 
 
Občania môžu požiadať o výpis z účtu v centrálnom depozitári na vybraných pracoviskách Slovenskej pošty alebo aj na pobočkách spoločnosti RM-S Market. Ak sa rozhodnú, že cenné papiere pre nich nemajú hodnotu, môžu ich bezodplatne previesť na FNM, ktorý za nich uhradí poplatok za vedenie účtu majiteľa. Fond po prevode cenných papierov preberá za prevodcu poplatky za vedenie účtu za rok, v ktorom boli prevedené a maximálne za dva kalendárne roky predchádzajúce tomuto roku. Spoločnosť Dlhopis, o.c.p., a.s. bola založená v roku 1996 a zabezpečuje služby v oblasti obchodovania s cennými papiermi pre Fond národného majetku SR. 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X