Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Hriešna čokoláda vraj môže mať pozitívny vplyv na náš mozog

Cokolada_pixabay.com_.jpg
pixabay.com
10. novembra 2016 Img_2614.jpg Právnička Mgr. Silvia HanováZdroj Inc.com Tlačiť

Patríte k milovníkom čokolády a hľadáte pritom rôzne spôsoby, ako zlepšiť vaše zdravie? Ak teraz rozmýšľate nad tým, aké je medzitým spojenie, čítajte ďalej.

Nedávna štúdia austrálskej výskumníčky pre výživu Georginy Crichton a jej kolegov totiž priniesla zaujímavé výsledky o pozitívnych účinkoch čokolády na naše zdravie. Ak uvažujete o tom, ako zlepšiť vaše psychické zdravie a zároveň patríte k milovníkom tohto sladkého „zakázaného ovocia“, nemusíte už vešať hlavu.

Táto rozsiahla dlhoročná štúdia skúmala na vzorke približne 1 000 tisíc ľudí rôzne faktory ich životného štýlu, pričom jedna z potravín, ktorú obľubovali, si získala špeciálnu pozornosť participujúcich vedcov. Touto pochutinou bola práve čokoláda. Výskumníkom sa podarilo zistiť, že tá môže u človeka zlepšovať rôzne mentálne funkcie.

Prečo mozog miluje čokoládu

Uvedený tím vedcov pritom našiel spojenie medzi konzumáciou čokolády (aspoň jeden krát do týždňa) a zlepšenou vizuálnou a priestorovou pamätou, pracovnou pamäťou, organizačnými schopnosťami, vizuálnym vnímaním a abstraktkým myslením. Inými slovami tak možno povedať, že čokoláda pomáha ľudskému mozgu, aby si lepšie plnil niektoré svoje funkcie.

Nikto z vedcov si však v tomto momente ešte nie je na 100 % istý, prečo je to tak, ale na základe vykonanej štúdie ponúkajú určité hypotézy. V magazíne The Washington Post zverejnili svoju úvahu o tom, že kakao, ktoré je obsiahnuté aj v čokoláde, obsahuje niektoré látky, ktoré majú pozitívny účinok na funkciu ľudského mozgu.

Vedci pritom ale jedným dychom dodávajú, že je potrebné realizovať ešte ďalšie štúdie. Zároveň s tým ľuďom radia, že ak sa chcú držať zdravých návykov, tak aj pri čokoláde platí pravidlo, že všetko s mierou.

Img_2614.jpg
Právnička Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala právnickú fakultu Univerzity Komenského.Vo svojej praxi sa už 17 rokov venuje právnym a konzultačným službám v oblasti korporátneho práva ako zakladateľka a majiteľka spoločnosti Pomáhame v podnikaní. Venuje sa tiež marketingovej komunikácii a PR.

K téme

Témy

čokoládamozogmyslenieštúdia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zaujímavosti

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

november

02dec8:30Vysielanie zamestnancov do zahraničia8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

02dec8:30Vysielanie zamestnancov do zahraničia8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

02dec8:30Vysielanie zamestnancov do zahraničia8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X