Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Inšpektori SOI vlani na pokutách vybrali vyše 2,4 mil. eur

Inšpektori SOI vlani na pokutách vybrali vyše 2,4 mil. eur
Ilustračné foto SITA
8. apríla 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) uskutočnila vlani 18 403 kontrol, z čoho počet zistených nedostatkov medziročne mierne klesol na 11,27 %.
 
„Pozitívne hodnotíme skutočnosť, že až 83 % následných kontrol bolo bez zistení,“ povedala na pondelkovej tlačovej besede ústredná riaditeľka SOI Nadežda Machútová. „To svedčí o celkom dobrej disciplíne podnikateľskej sféry,“ skonštatovala.
 

Kontrolóri zaznamenali aj problémy so zľavovými portálmi

SOI v minulom roku vybrala na pokutách viac ako 2,4 mil. eur a podala deväť návrhov na zrušenie živnostenského oprávnenia. Každoročne pribúda počet nespokojných spotrebiteľov, ktorí podajú svoju sťažnosť inšpektorom. Vlani ich bolo takmer 10 tisíc. „Podnety sa väčšinou týkajú nedodržania zákonného postupu pri vybavovaní reklamácie,“ povedala Machútová. V oblasti služieb sa spotrebitelia najčastejšie sťažujú na služby spojené s vyúčtovaním bytu, na cestovné kancelárie, stavebné služby a na poskytovanie úverov. V oblasti nepotravinárskeho tovaru sú ľudia dlhodobo nespokojní najmä s obuvou, textilom, domácimi spotrebičmi, stavebným materiálom a nábytkom. 
 
 
Kontrolóri vlani našli na trhu 63 nebezpečných výrobkov. „Situácia je v porovnaní s rokmi 2007 a 2008 nepomerne lepšia,“ skonštatovala Machútová. Z dlhodobého hľadiska je však stabilná, podobný počet nebezpečných výrobkov našli kontrolóri aj pred štyrmi rokmi. Problémy zaznamenali aj v podomovom a zásielkovom obchode. Rastie aj počet zákazníkov nespokojných so službami zľavových portálov. „Veľakrát predávajúci ani nevedel, že svoje tovary a služby na zľavovom portáli ponúkal,“ uviedla Machútová. „Ponuka aj dopyt stúpa, preto rastie aj počet podnetov,“ vysvetľuje. 
 
SOI plánuje v ďalších mesiacoch niekoľko celoslovenských akcií. Kontrolóri sa chcú sústrediť napríklad na náplne do elektronických cigariet, či poskytovanie spotrebiteľských úverov v bankách.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Prevádzka

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X