Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Jahnátek chce zamestnať 18 tisíc poľnohospodárov

Jahnátek chce zamestnať 18 tisíc poľnohospodárov
Minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek. Foto: SITA
23. januára 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Z výpočtov rezortu pôdohospodárstva vyplynulo, že živočíšna výroba si celkovo vyžaduje nárast o 3 403 pracovných miest, zeleninárstvo o 11 586 pracovných miest a v oblasti lesníckych činností je to 3 685 pracovných miest. 

Minister má koncepciu, ktorá optimalizuje makroekonomické prostredie pre poľnohospodárov

Zamestnanosť v agrosektore by sa mohla zvýšiť kumulatívne o 18 674 pracovných miest. Predpokladá to akčný plán rozvoja pôdohospodárstva SR na roky 2014 až 2020, ktorý vláda schválila na výjazdovom rokovaní v Šenkviciach. „Nestačí zabezpečiť len finančný model, ale niekto to musí aj reálne vyrobiť, čiže potrebujete ľudskú prácu,“ konštatoval po rokovaní vlády minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ľubomír Jahnátek.
 
Z výpočtov rezortu pôdohospodárstva vyplynulo, že živočíšna výroba si celkovo vyžaduje nárast o 3 403 pracovných miest, zeleninárstvo o 11 586 pracovných miest a v oblasti lesníckych činností je to 3 685 pracovných miest. „Čiže tých 18,6 tisíca pracovných miest nie je len tak vymyslených,“ dodal. Na podporu zamestnanosti plánuje ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR vyčleniť v tomto roku 970 tis. eur, čo by malo podporiť vytvorenie približne 350 pracovných miest. V budúcom roku by malo ísť na vytvorenie takmer 500 pracovných miest približne 1,3 mil. eur. 
 

 
Spomínaný plán vychádza z Koncepcie rozvoja pôdohospodárstva SR na roky 2013 až 2020, ktorú vláda zobrala na vedomie ešte v minulom roku. Ku koncepcii sa prihlásila celá pôdohospodárska obec na Slovensku a svoj súhlas jej členovia vyjadrili podpisom memoranda o spolupráci medzi MPRV, Slovenskou poľnohospodárskou a potravinárskou komorou a Slovenskou lesníckou komorou. 
 
„Optimalizujeme a stabilizujeme makroekonomické prostredie pre poľnohospodárov,“ povedal Jahnátek s tým, že sa nerieši celý problém poľnohospodárstva. „Toto je len základný kameň, ktorý sme postavili a teraz musíme urobiť ešte mnoho ďalších krokov, ktoré zrevitalizujú poľnohospodárstvo,“ uzavrel Jahnátek.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X