Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Ministerstvo pôdohospodárstva chce zviditeľniť Značku kvality SK

Ministerstvo pôdohospodárstva chce zviditeľniť Značku kvality SK
6. januára 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Ministerstvo chce rozširovať sortiment ocenených výrobkov.

Propagácia značky by mala ročne vyjsť na minimálne 400 tis. eur

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPaRV) chce v nadchádzajúcom období intenzívnejšie propagovať Značku kvality SK smerom k spotrebiteľom a zvýšiť tak predaj takto označených domácich výrobkov. Za nevyhnuté považuje zvýšiť povedomie o programe, ako aj rozširovať sortiment ocenených výrobkov. Vsádza na komunikáciu so spotrebiteľmi a s ňou spojené reklamné aktivity.

Pre rok 2015 vyčlenilo ministerstvo na propagáciu Značky kvality SK 480 tis. eur. Peniaze pôjdu z jeho rozpočtu. Financovanie aspoň na úrovni 400 tis. eur ročne je podľa agrorezortu potrebné kontinuálne zabezpečiť počas piatich rokov.

„V roku 2015 je prioritne najdôležitejšie dosiahnuť dostatočnú vizualizáciu Značky kvality SK tak, aby sa ju spotrebiteľ naučil rozoznávať automaticky, pričom sa mu s ňou vždy objavili tie správne asociácie,“ konštatuje MPaRV. Dopomôcť mu k tomu má najmä televízna kampaň, ktorú doposiaľ ministerstvo nikdy nerealizovalo. Ministerstvo plánuje využiť pre svoj budúcoročný cieľ aj bilboardy, či inzerciu v tlačených médiách. 

Agrorezort chce dosiahnuť to, aby Značka kvality SK bola v očiach spotrebiteľov zárukou toho, že ocenený výrobok je naozaj slovenský a kvalitný. „Presvedčenie o kvalite slovenských potravín je nevyhnutným predpokladom k tomu, aby spotrebitelia nezohľadňovali výhradne cenu a spomedzi výrobkov vybrali práve tie slovenské a nie zahraničné,“ konštatuje MPaRV. Zdôrazňovať bude aj prepojenie medzi kvalitou potravín a zdravím spotrebiteľa. 

Cieľom má byť aj vzdelávanie

Ministerstvo si zároveň dalo za cieľ vzdelávať ľudí, aby dokázali rozlišovať pôvod potravín. „Realizovaný výskum postojov k Značke kvality potvrdil názor, že spotrebiteľov by k vyššiemu nákupu slovenských potravín označených Značkou kvality SK primäla širšia ponuka a sortiment takto označených potravín. Z tejto skutočnosti vyplýva i potreba ďalšieho rozširovania portfólia výrobkov Značky kvality SK v zodpovedajúcej komoditnej štruktúre,“ uvádza rezort.

K 15. októbru 2014 dosiahol počet výrobkov ocenených Značkou kvality SK celkovo 751 výrobkov od 96 výrobcov. 

Program funguje už od roku 2004, avšak ako ministerstvo konštatuje, doterajšia výška rozpočtu nedovoľovala intenzívnejšiu komunikáciu k spotrebiteľom. V roku 2014 bol na program vyčlenených cez 220 tis. eur.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

marec

05mar8:30Tvorba unikátnych obrázkov pomocou nástroja Midjourney8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

05mar8:30Tvorba unikátnych obrázkov pomocou nástroja Midjourney8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

07mar8:30Sabotéri v našej hlave8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X