Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Nezamestnanosť nad 20 % malo na konci apríla deväť okresov

Ilustračné foto: SITA
1. júna 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Oproti koncu apríla minulého roka sa počet okresov presahujúcich 20-percentnú nezamestnanosť znížil o päť.

Najvyššiu mieru nezamestnanosti má okres Rimavská Sobota

Miera nezamestnanosti bola na konci apríla tohto roka vyššia ako 20 % v deviatich okresoch na Slovensku. Oproti koncu apríla minulého roka sa počet okresov presahujúcich 20-percentnú nezamestnanosť znížil o päť.

Okresy, v ktorých bola na konci apríla tohto roka nezamestnanosť nad 20 %, patria do Prešovského, Banskobystrického a Košického kraja. Z deviatich okresov sa štyri nachádzajú v Banskobystrickom kraji, tri v Prešovskom kraji a dva okresy v Košickom kraji. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR (UPSVAR).

eBooky: 

Najvyššiu mieru nezamestnanosti zo všetkých okresov na Slovensku má dlhodobo okres Rimavská Sobota. Na konci apríla v ňom miera nezamestnanosti dosiahla 28,46 %, čo je medziročný pokles o 2,72 percentuálneho bodu.

Nasleduje okres Revúca, kde sa miera nezamestnanosti ku koncu apríla tohto roka medziročne znížila o 3,32 percentuálneho bodu na 24,58 %. Tretí najhorší v miere nezamestnanosti je okres Kežmarok. V ňom bola na konci apríla miera nezamestnanosti 24,47 %, čo je medziročne menej o 2,32 percentuálneho bodu. 

Naopak, najnižšiu mieru nezamestnanosti majú dlhodobo bratislavské okresy. V piatich bratislavských okresoch bola na konci apríla tohto roka miera nezamestnanosti od 5,06 % do 6,30 %. Medzi ne sa včlenili len dva okresy, a to okres Galanta a okres Senec. Kým v okrese Galanta bola vo štvrtom mesiaci tohto roka miera nezamestnanosti 5,40 %, okres Senec vykázal za rovnaké obdobie mieru nezamestnanosti 6 %. 

Jedným z opatrení druhého sociálneho balíčka súčasnej vlády má byť aj špeciálny program pomoci pre okresy s nezamestnanosťou nad 20 %. „Bude zákonom vytvorený automatický mechanizmus nárokovateľnej podpory týchto regiónov formou zvýhodnenia verejných a súkromných investícií, budovania cestnej infraštruktúry a podpory zamestnávania a budovania verejných inštitúcií,“ oznámil premiér Robert Fico po sobotňajšom sneme strany Smer-SD.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X