Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nobelovu cenu za ekonómiu dostal Brit Angus Deaton

Sweden Nobel Economic
Maja Suslin/TT News Agency via AP
12. októbra 2015 Zdroj Podnikam.sk Tlačiť

Ekonóm Angus Deaton podľa Švédskej kráľovskej akadémie zásadným spôsobom prispel k porozumeniu individuálnych spotrebiteľských volieb.

Angus Deaton vykonal priekopnícke dielo

Tohtoročnú Nobelovu cenu za ekonómiu získal Angus Deaton z Veľkej Británie za „analýzu spotreby, chudoby a prosperity“. Oznámila to v pondelok Švédska kráľovská akadémia.

Deatonova práca podľa akadémie zásadným spôsobom ovplyvnila tvorbu verejných politík, keď okrem iného pomohla určiť, ktoré sociálne skupiny sú ovplyvnené zvýšením dane z pridanej hodnoty na potraviny.

„Ak chceme navrhnúť ekonomickú politiku, ktorá podporuje prosperitu a znižuje chudobu, musíme najskôr porozumieť individuálnym spotrebiteľským voľbám,“ uviedla akadémia. „Angus Deaton k tomuto porozumeniu prispel viac, než ktokoľvek iný,“ dodala vo vyhlásení.

Deaton tiež podľa akadémie vykonal priekopnícke dielo pri využívaní dát z prieskumov o spotrebe, životnom štandarde a chudobe v rozvíjajúcich sa krajinách. Cena je dotovaná sumou 8 mil. švédskych korún (SEK). Deaton sa narodil v škótskom Edinburghu a má občianstvo Veľkej Británie aj Spojených štátov amerických. Pôsobí na Princetonskej univerzite v USA.

Cena Švédskej ríšskej banky za ekonomické vedy na pamiatku Alfreda Nobela nie je oficiálnou Nobelovou cenou, pretože nie je súčasťou dedičstva Alfreda Nobela. Zaviedla ju Švédska ríšska banka v roku 1969 pri príležitosti jej 300. výročia. Cenu vyhlasuje rovnako ako Nobelove ceny za chémiu a fyziku Švédska kráľovská akadémia vied.

Odporúčané ebooky

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

06júl9:00WEBINÁR: Ako správne uzavrieť zmluvu o informačnej technológii a softvére9:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Finančné riadenie

06júl9:00WEBINÁR: Ako správne uzavrieť zmluvu o informačnej technológii a softvére9:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Finančné riadenie,Riadenie

08júl9:00Online certifikované štúdium: Konsolidovaná účtovná závierka9:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X