Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Papierové kolkové známky skončili

Papierové kolkové známky skončili
Ilustračné foto SITA
3. januára 2015 Zdroj Podnikam.SK, IT Tlačiť

Občania môžu staré kolky bez poplatku vrátiť do 30. novembra 2015 na všetkých pobočkách Slovenskej pošty.

Papier nahrádza E-KOLOK

Klasické papierové kolkové známky viac nie je možné použiť na úhradu poplatkov. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Slovenskej pošty Stanislava Pondelová, od prvého januára ich nahrádza moderný platobný systém E-KOLOK. Občania môžu staré kolky bez poplatku vrátiť do 30. novembra 2015 na všetkých pobočkách Slovenskej pošty.

Súčasťou systému E-KOLOK sú samoobslužné platobné terminály s dotykovými obrazovkami, takzvané kiosky, ktoré sú umiestnené na úradoch v rámci SR. Uhrádzať nové kolky je na nich možné hotovosťou alebo platobnou kartou.

Súdny a správny poplatok bude možné uhradiť aj takzvaným platobným predpisom na úhradu poplatku, ktorý občanovi vytvorí pracovník priamo na úrade. V priebehu tohto roka pribudne tiež možnosť úhrady poplatkov prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Postup pre vrátenie nepoužitých kolkových známok je rovnaký ako doteraz. Stačí vypísať na pošte tlačivo Žiadosť o odkúpenie platných eurových kolkov a pošta vyplatí občanom sumu za staré kolky maximálne do 30 dní od overenia pravosti papierovej kolkovej známky.

POZOR: Pre poplatky na daňových a colných úradoch je potrebné využiť aj možnosť platenia poplatkov formou Potvrdenia pre evidenciu poplatku. Potvrdenie zakúpené na pošte môže priložiť občan k žiadosti, ktorú bude podávať na daňový alebo colný úrad. Tie si vedia zakúpiť na vybraných poštách v ôsmich nominálnych hodnotách, konkrétne 50 centov, 1 euro, 3 eurá, 5 eur, 10 eur, 20 eur, 50 eur a 100 eur.

„V súčasnosti sa v praxi vyskytujú prípady, kedy občania či podnikatelia predkladajú daňovým a colným úradom Potvrdenie o úhrade poplatku (e-kolok). To si zvyčajne zakúpia v kioskoch na pracoviskách Ministerstva vnútra SR. Toto potvrdenie nie je možné použiť na úhradu správneho poplatku za úkony vo finančnej správe. Takto zakúpený e-kolok, ktorý nemôže daňovník použiť, môže na základe žiadosti refundovať len u Slovenskej pošty, a.s.,“ informovala hovorkyňa finančnej správy Patrícia Macíková.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

marec

05mar8:30Tvorba unikátnych obrázkov pomocou nástroja Midjourney8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

05mar8:30Tvorba unikátnych obrázkov pomocou nástroja Midjourney8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

07mar8:30Sabotéri v našej hlave8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X