Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Piati podnikatelia sa podelili o najhoršiu radu, akú kedy dostali

Ako si poradiť s donášačom v práci?
Fotobanka Pixmac
8. apríla 2017 Zdroj www.entrepreneur.com Tlačiť

Aj tie najlepšie a najúprimnejšie myslené rady sa môžu niekedy minúť účinkom. Niektorí podnikatelia sa preto podelili o odporúčania, ktoré možno podľa nich pokojne zaradiť do kategórie tých najhroších.

  1. „Obliekaj sa ako všetci, aby si zapadla“

Podnikateľka Alexis Maybank si ešte dnes spomína na túto úprimne myslenú radu. Ako ďalej píše, dostala ju od hneď viacerých ľudí v čase, kedy končila vysokú školu a mala nastúpiť do práce s prevažne mužským kolektívom ako jediná žena. Viacerí známi a priatelia ju v tom čase zdvorilo upozorňovali, aby sa obliekala tak, aby zapadla do tohto kolektívu. Až niekoľko rokov potom však sama pochopila, že to nie je správna cesta a vrátila sa k vlastnej značke. Ako ďalej uvádza, čím pohodlnejšie sa človek cíti vo vlastnej koži, tým viac sebavedomia vyžaruje a stáva sa zapamätateľnejším. Najväčšiu efektivitu podľa nej dosiahneme vtedy, keď si vytvoríme svoj vlastný štýl.

Alexis Maybank
Podnikateľka, Alexis Maybank, www.entrepreneur.com
  1. „Neboj sa“

Julia Hartz tvrdí, že táto úprimne odovzdaná rada je v bežnom aj profesionálnom živote prakticky nerealizovateľná. Ľudia sú podľa nej stavaní tak, aby pociťovali strach ako súčasť procesu prežitia. Túto užitočnú emóciu však navrhuje rozdeliť do viacerých sektorov. Iracionálny strach by mal byť podľa jej slov zabalený do krabice od topánok a odložený do skrine. Na druhej strane Hartz hovorí, že existuje strach, ktorý nám občas niečo našepkáva s varovným tónon hlasu a ten by sme mali počúvať.

Podnikateľka, Julia Hartz
Podnikateľka, Julia Hartz, www.entrepreneur.com
  1. „Neskúšaj nič nové“

Najhoršiu radu, akú kedy dostala Heidi Zak, bolo odporučenie, aby sa nepúšťala do ničoho nového. Táto rada ju však našťastie neodradila a ako píše ďalej, nikdy neoľutovala nič z toho, do čoho sa napokon pustila. V tejto súvislosti ešte dodáva, že najviac vždy možno ľutovať práve tie príležitosti, ktoré ľudia nevyužijú a nevyskúšajú.

Podnikateľka, Heidi Zak
Podnikateľka, Heidi Zak, www.entrepreneur.com
  1. „Tvoja myšlienka nebude fungovať“

David Bladow nie je určite prvým ani posledným podnikateľom, ktorý dostal vo svojich začiatkoch od ľudí z okolia práve túto radu. Už v úvode ho mnohí úprimne presviedčali o tom, ako to nepôjde. Ako sám priznáva, doteraz im verí, že to mysleli skutočne úprimne, ale je veľmi rád, že túto radu napokon ignoroval.

Podnikateľ, David Bladow
Podnikateľ, David Bladow, www.entrepreneur.com
  1. „Inšpiruj sa iným úspešným lídrom“

Je to prinajmenšom lákavá predstava byť ako niekto iný, kto je úspešný. Existuje množstvo ľudí, ktorí sa snažia napodobňovať svoje idoly či už v správaní, obliekaní alebo životnom štýle. Bastian Lehman však v tejto súvislosti uvádza, že je podľa neho úplne v poriadku mať svoj vlastný štýl. Podobne ako Alexis Maybank, aj on je tak zástancom autenticity. „Počúvajte svoje srdce a snažte sa pritom nájsť to, čo chcete a ľudí, ktorí vás v tom podporia,“ dodáva. To je aj jeho odpoveď na poskytnutú radu.

Podnikateľ, Bastian Lehmann
Podnikateľ, Bastian Lehmann, www.entrepreneur.com

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

biznispodnikaniepodnikateľrada

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

04nov8:30Ochrana zdravia pri práci - povinnosti zamestnávateľa a pracovná zdravotná služba8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:BOZP,BOZP vo výrobe

04nov8:30Ochrana zdravia pri práci - povinnosti zamestnávateľa a pracovná zdravotná služba8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:BOZP,BOZP vo výrobe

04nov8:30Ochrana zdravia pri práci - povinnosti zamestnávateľa a pracovná zdravotná služba8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:BOZP,BOZP vo výrobe

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
X