Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Pokusy o podvedenie poisťovne každoročne rastú

Pokusy o podvedenie poisťovne každoročne rastú
Ilustračné foto SITA
24. januára 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Napriek každoročnej medializácii výsledkov, trestnej sadzbe za preukázaný podvod až do 15 rokov, sa neustále opakujú pokusy o podvedenie poisťovne.

 
Ako ďalej uviedla vedúca oddelenia kontroly a špeciálnych činností v poisťovni Allianz Jaroslava Zemanová, častokrát ide o veľmi banálne a ľahko preukázateľné plnenie, kde je jasné, že ide o podvod.
 

Na nárast podvodov má vplyv aj kríza

Klienti si podľa Zemanovej naivne myslia, že poisťovňa preplatí akékoľvek nároky bez preverenia ich opodstatnenosti a pravdivosti údajov. Keďže ľudia majú väčšinou finančné prostriedky obmedzené, snažia sa aj navyšovať poistné plnenie. Priamy vplyv na takéto konanie klientov má podľa Zemanovej aj finančná kríza.
 
 
Allianz – Slovenská poisťovňa v minulom roku celkovo prešetrila vyše 3,1 tis. poistných udalostí, pričom celkový objem potenciálneho plnenia bol 10,7 mil. eur. Zo všetkých šetrených škôd bolo až 88 % potvrdených podozrení, teda v takmer deviatich z desiatich šetrených prípadov sa podarilo preukázať vzniknuté podozrenie z nekalého konania. Uchránená hodnota tak predstavovala 5,9 mil. eur. Poisťovňa Allianz zaznamenala, rovnako ako aj po iné roky, nárast počtu šetrených škôd v neživotnom poistení, medziročne o 24 %. Najväčší nárast však nastal pri životných poisteniach, kde sa prešetrilo až štvornásobne viac škôd než v predchádzajúcom roku. 
 
Medzi najčastejšie podvody patria podľa Allianzu prípady predloženia tých istých poškodení, ktoré už raz uhradili v predchádzajúcej škode, ale s iným popisom a prípadne s väčším opotrebením veci. Objavujú sa aj pripravené škody riešené organizovanými skupinami, ktorých preukázanie je zložitejšie. „Tu ide o prácu tzv. bielych golierov, ktorí sa zameriavajú na veľké škody a úmyselné konanie je tu veľmi ťažko preukázateľné,“ povedal vedúci skupiny špeciálnych činností neživotného poistenia v poisťovni Allianz Vojtech Kosík.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X