Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Potravinári chcú prešetrovanie Kauflandu

28. mája 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

„Spoločnosť Kaufland sa rozhodla vyberať mimoriadne poplatky od slovenských výrobcov potravín pri príležitosti konania osláv 15. výročia pôsobenia firmy,“ tvrdí Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora.

Kaufland sťažnosť aj jej dôvody odmieta

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) podala podnet na Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR na spoločnosť Kaufland Slovenská republika, v. o. s. (Kaufland). Ako uviedla hovorkyňa SPPK Jana Holéciová, dôvodom majú byť nekalé obchodné praktiky a porušovanie zákona o neprimeraných podmienkach v obchodných vzťahoch. „Spoločnosť Kaufland sa rozhodla vyberať mimoriadne poplatky od slovenských výrobcov potravín pri príležitosti konania osláv 15. výročia pôsobenia firmy,“ povedala. 

Podľa SPPK je nepredstaviteľné, aby spomínaná firma vyberala takéto poplatky. „Z nášho pohľadu nepredstavujú žiadnu protislužbu, ktorú Kaufland týmto spôsobom poskytne pre slovenských výrobcov potravín, z ktorých mnohí sú členovia komory,“ dodala.

SPPK chce od rezortu pôdohospodárstva, aby uplatnil sankcie voči firme, pretože v mnohých prípadoch musia podnikatelia zaplatiť podľa Holéciovej približne šesťciferné sumy. Koľkých subjektov sa poplatky týkajú a koľko ich aj zaplatilo, zatiaľ SPPK preveruje. 

Oslava vraj nebude

Spoločnosť Kaufland potvrdila, že oslovuje svojich dodávateľov, aby sa dobrovoľne zúčastnili prípravy akcie, ktorá je určená výlučne zákazníkom k 15. výročiu začiatku jej pôsobenia na Slovensku. Odmieta však tvrdenia SPPK o tom, že by v tejto veci porušila zákon a nebodaj žiadala príspevky na firemnú oslavu jubilea, ktorá sa nikdy neplánovala a ani sa nikdy neuskutoční.

„Spoločnosť Kaufland Slovenská republika v.o.s. dôsledne dbá na to, aby pri svojom podnikaní dodržiavala všetky právne predpisy. Zároveň vyjadrujeme poľutovanie, že sme v takto citlivej veci neboli prizvaní aspoň na dnešnú tlačovú konferenciu,“ uviedol obchodný reťazec. 

Kaufland zároveň vyslovil poľutovanie, že ak niektorí dodávatelia vyhodnotili jeho zákaznícky a spotrebiteľsky orientované snaženie ako porušenie zákona, neobrátili sa na spoločnosť prostredníctvom orgánu pre riešenie sporov. Ten firma zriadila v rámci Európskej iniciatívy o uplatňovaní zásad správnych postupov v potravinovom dodávateľskom reťazci už v apríli 2014 a všetci dodávatelia sú o ňom informovaní.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

11jún8:30Správne zverejňovanie zmlúv faktúr a objednávok v roku 2024 vo verejnej správe a samospráve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X