Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pracujete s komplikovanými a negatívnymi ľuďmi? Skúste tieto 3 triky

Podnikatelia vnímali prijaté zákony zväčša negatívne
28. novembra 2016 Img_2614.jpg Mgr. Silvia HanováZdroj Inc.com Tlačiť

V každom pracovnom kolektíve sa väčšinou nájde aspoň jeden človek, ktorého povahu možno označiť ako komplikovanú a ktorého ostatní považujú za negatívneho človeka. Či už je to váš biznis partner, zamestnanec, alebo kolega, postup pri zvládnutí vášho vzťahu s takouto osobou, je v zásade rovnaký.

Skrotenie vlastného ega

Podľa známej autorky motivačnej literatúry Garrison Wynn, na začiatku akéhokoľvek boja s komplikovanými ľuďmi, je dobré najprv nazrieť do vlastného vnútra a zistiť, či príčinou vašich konfliktov nie vaše vlastné ego. Najmä mnohí pracovníci v riadiacich funkciách na tento fakt niekedy zabúdajú. Ľudia v pozícii moci mávajú podľa Wynn tendencie kritizovať iných, pričom niekedy sú to práve oni, ktorí týmto spôsobom vyvolávajú konflikty bez toho, aby si to uvedomovali.

Obrátené garde

Mnohí ľudia vstupujú do konfrontácií s komplikovanými jedincami a snažia sa im za každú cenu dokázať, že majú pravdu. Wynn v tejto súvislosti upozorňuje, že pri jednaní s komplikovanými či negatívnymi ľuďmi, uvedený spôsob nefunguje. Dokonca je podľa nej často až kontraproduktívny. Radí preto, aby ľudia vždy najprv začali od seba. Vyzerať by to malo asi tak, že komplikovaného človeka nebudete upozorňovať na jeho chyby a kritizovať ho za ne, ale necháte ho, aby vám on sám naznačil, ako docieli to, že sa bude správať vami akceptovateľným spôsobom.

Pozitívne hodnotenie

Wynn zároveň tvrdí, že pri jednaní s komplikovanými ľuďmi by ste mali zobrať bremeno tejto ťažoby na vlastné plecia. Jej teória sa pritom opiera o výskum z roku 2015, ktorý realizoval webový portál Psychology Today. Tento odhalil, že až 55 % ľudí spája vlastnú sebahodnotu s tým, čo si o nich myslia iní. Ak teda chcete, aby sa ľudia vo vašom okolí zmenili, pozitívne ohodnoťte ich súčasné vedomosti a zručnosti. Dajte im pritom najavo, ako korešpondujú s tým, čo od nich očakávate.

Rozpoznávanie neistôt, ktoré sú ukryté hlboko v každom človeku, je podľa Wynn zručnosť, ktorá sa vyvíja postupne v čase. Vyžaduje si veľkú trpezlivosť, porozumenie a určitú kreativitu pri riešení problémových situácií. Dá sa podľa nej naučiť a jej poznanie postupne odhaľuje tajomstvá, ako úspešne zvládnuť vzťahy s komplikovanými a negatívnymi ľuďmi.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala právnickú fakultu Univerzity Komenského.Vo svojej praxi sa už 17 rokov venuje právnym a konzultačným službám v oblasti korporátneho práva. Venuje sa tiež marketingovej komunikácii a PR.

K téme

Témy

komplikovaní a negatívni ľudiaprácatipy

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Sebarozvoj

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

18oct8:30Špecialista prijímania zamestnancov – Recruiting 2.08:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

18oct8:30Špecialista prijímania zamestnancov – Recruiting 2.08:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

18oct8:30Špecialista prijímania zamestnancov – Recruiting 2.08:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X