Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vyššie sebavedomie a lepšia charizma už za 4 týždne? S týmito tipmi to vraj zvládnete

Smiech, šťastie, mladá žena, auto
thinkstockphotos.com
22. októbra 2016 Zdroj Inc.com Tlačiť

Zdá sa vám nemožné, že by sa z vás mohol stať charizmatickejší a sebavedomejší jedinec už v takom krátkom čase? V zásade možno povedať, že nič nie je nemožné, keď sami chceme. Je k tomu potrebné len trochu vôle a cviku. Webový portál Quora na svojich stránkach zverejnil niektoré techniky, ktoré by vám pritom mohli pomôcť. Výsledky by sa mohli dostaviť už za 4 až 5 týždňov, čo skutočne nie je dlhá doba.

Noste len žiarivé oblečenie evokujúce radosť

Oblečenie, ktoré bežne nosíte, či už do práce, alebo vo voľnom čase, musí byť pohodlné.  Základom je pritom, aby už na prvý pohľad vzbudzovalo pozitívny a radostný dojem. Zároveň s tým je dôležité, aby vám sedelo po všetkých stránkach. Už sebe menší diskomfort (či už fyzický alebo psychický) totiž dokáže dokonale zabiť vašu charizmu.

Tá vychádza najmä z vašej vnútornej spokojnosti – sebavedomia. Mohli by ste teraz namietať, že vonkajšia stránka spojená s módou, nemá čo dočinenia so skutočným sebavedomím a vnútorným pokojom, no naše vnútro sa odráža na našej vonkajšej stránke a naopak a vzájomne sa tieto dva póly ovplyvňujú.

Udržiavajte očný kontakt o niečo dlhšie

V rámci ďalšieľho praktického cvičenia je vraj dobré vyskúšať si udržiavanie dlhšieho očného kontaktu. Mali by ste ho predĺžiť o pol sekundy dlhšie, ako to bežne robievate. V rámci konverzácií by ste mali udržiavať stabilný očný kontakt tak dlho, pokiaľ je to možné. Treba však mať na pamäti, že stále je to len určitý experiment a každý čloevk je iný. Mali by ste preto pozorovať, ako toto cvičenie na vás pôsobí a ako na vaše okolie a či vám skutočne prináša očakávaný výsledok.

Z pozorovaní webového portálu Quora vyplýva, že už výsledkom kombinácie oboch uvedených tipov bolo u ľudí zaznamené vyššie sebavedomie a charizma, s ktorou súvisela napríklad aj väčšia ľahkosť pri prijímaní komplimentov. S tým mávajú mnohí ľudia tiež veľký problém. Je to najmä tým, že si sami neveria a tak neveria ani tomu, že oni sami, ich myšlienky či názory, by sa mohli páčiť aj niekomu inému, resp. že by boli dokonca akceptované či nasledované.

Vytvorte si hranice

Mnohí ľudia tiež veľmi mylne veria tomu, že svojou nesutálou ochotou a obetavosťou sa stanú obľúbenými. Často preto robia oveľa viac pre iných, ako pre seba a to ich následne ničí. Nebojte sa stanovisť si zdravé hranice, za ktoré už nepôjdete a za ktoré iných nepustíte. Už v začiatkoch toto cvičenia v relatívne krátkom čase pochopíte, čo je pre vás dobré a čo nie. Každý z nás to vie, len mnohí svoje potreby z rôznych dôvodov potláčajú.

Vaša vnútorná spokojnosť je nesmierne dôležitá. Obklopte sa preto ľuďmi, ktorí vás podporujú a podporujte sa vzájomne. Je veľmi pravdepodobné, že tí vašu ochotu nebudú zneužívať. Rovnako dôležité je pritom zbaviť sa ľudí, ktorí vás vysávajú – tzv. toxických ľudí. Môžu to robiť rôznymi spôsobomi, medzi ktorými väčšinou nechýbajú rôzne nevhodné poznámky, komentáre, zhadzovanie a mnohé ďalšie. Týchto ľudí nezmeníte, musíte preto začať sami od seba.

Vyššie uvedené tipy nie sú všeliekom na vaše sebavedmie, ale môžu vám poslúžiť ako určité záchytné body, od ktorých sa môžete prípadne odraziť a ďalej ich rozvíjať. Budovanie sebavedomia a charizmy, ktorú prejavujete navonok, nie je jednoduchou záležitosťou. Ako všetko, aj táto aktivita si vyžaduje svoj čas. No, možno budete napokon prevapení, že keď sa už raz do toho dáte, ide rýchlejšie, ako ste si pôvodne mysleli.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

charizmasebavedomietipyzlepšenie

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

03nov8:30Leadership akadémia - Skrytý svet lídra8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,žiadny

03nov8:30Česko-slovenské účtovníctvo, DPH a DzP v roku 20208:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP

03nov8:30Česko-slovenské účtovníctvo, DPH a DzP v roku 20208:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
X