Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

9 vecí, ktoré úspešní ľudia o sebe nikdy neprezrádzajú kolegom v práci

SDKÚ-DS si chce vypočuť názory živnostníkov a malých podnikateľov na nezamestnanosť
Fotobanka Pixmac
16. októbra 2016 Img_2614.jpg Zdroj ENTREPRENEUR Tlačiť

Faktom ostáva, že nikdy si nevybudujete silné a stabilné profesionálne vzťahy, ak sa neotvoríte vašim kolegom. Avšak, aj pritom je potrebné dôkladne zvážiť, čo im o sebe prezradíte. Ak totiž pustíte von nesprávne veci, môže to mať devastačný dopad na vašu kariéru. Týchto 9 vecí o sebe nikdy neprezrádzajú úspešní ľudia.

Nikdy neprezrádzajú, že nenávidia svoju prácu

Posledná vec, ktorú chce niekto u vás na pracovisku počuť, je to, ako strašne nenávidíte vašu prácu. Takéto šťažovanie sa vás totiž stavia do vysoko negatívnej pozície, čím prestávate pôsobiť ako tímový hráč.

Nikdy nehovoria, že je niekto nekompetentný

Na každom pracovisku možno nájsť aspoň jednu čiernu ovcu v podobe nekompetentného pracovníka. Ak však nemáte možnosť pomôcť takémuto človeku, alebo ho rovno vyhodiť, potom je úplne zbytočné hodnotiť akékoľvek jeho výkony. Môže sa vám pritom stať aj to, že pri oznamovaní jeho neschopnosti iným kolegom, na nich urobíte dojem, že vy sami len chcete pôsobiť lepšie a tak iného zhadzujete.

Nikdy neprezrádzajú, koľko zárabajú

Vaši rodičia či partneri môžu byť zvedaví na to, koľko peňazí si domov prinášate každý mesiac, avšak určite nerobí dobrú krv, keď tieto informácie prezradíte ostatným kolegom na vašom pracovnisku. Je totiž takmer nemožné zachovať férovosť vo vzťahu k odmeňovaniu jednotlivých zamestnancov.  A tak, posledné, o čo stoja všetci zainteresovaní vrátane vášho manažéra, je vytvorenie situácie, kedy sa budú jednotliví zamestnanci medzi sebou porovnávať a riešiť ich prípadné platové rozdiely.

Nikdy neodhaľujú svoje politické a náboženské názory

Keď príde na diskusiu na politickú či náboženskú tému, v 90 % prípadov to končí nejakým rozporom. Ak nemáte totožné politické a náboženské názory s vašimi kolegami, môže to skončiť vytvorením atmosféry nevraživosti až nenávisti, čo nie je dobré pre žiaden pracovný tím.

Niky nezverejňujú to, čo robia na Facebooku

Posledná vec, ktorú chce váš šéf po prihlásení sa na Facebook vidieť, je vaša fotka s pohárom tequily v ruke, ktorú práve popíjate niekde v Tichomorí. Existuje však aj množstvo ďalších spôsobov, ktoré môže váš facebookový profil týmto ľuďom odhaliť a vy tým urobíte na nich zbytočne zlý dojem. Facebook by preto mal ostať vašou súkromnou záležitosťou, alebo by ste mali byť veľmi obozretní v tom, čo na profile zverejňujete.

Nikdy neprezrádzajú, čo robia v spálni

Váš sexuálny život, ako aj vašich kolegov, je rýdzo súkromná záležitosť, ktorá by žiadnom prípade nemala opustiť brány vašej spálne. Prejavy alebo poznámky tohto typu na pracovisku vám môžu vážne poškodiť povesť. Úspešní ľudia si uvedené veľmi dobre uvedomujú a neprezrádzajú preto ani to, čo si myslia o tom, čo robia iní ich kolegovia v spálni

Nikdy neprezrádzajú prešľapy z mladosti

Vaša minulosť o vás mnohé prezrádza. A len preto, že ste pred dvadsiatimi rokmi urobili niečo hlúpe, vás ľudia dokážu ihneď zaškatuľkovať a odsúdiť. Niektoré správania totiž môžu kvalifikovať ako typické a môžu vám ich prisúdiť aj v súčasnej situácii – ako napríklad pitie alkoholu či bujaré zábavanie sa.

Nikdy nehovoria urážlivé vtipy

Jednu vec, ktorú sa môžeme smelo naučiť od celebrít, je to, že každému nemôžeme povedať všetko. Urážlivý vtip môžu vziať ľudia osobne a môžu sa ním cítiť dotknutí aj vtedy, ak ste to tak vôbec nemysleli.

Nikdy neprezrádzajú, že si hľadajú novú prácu

Ak raz niekomu prezradíte, že si hľadáte novú prácu, môže to mať neuveriteľný dopad na vaše ďalšie fungovanie v danom pracovnom kolektíve. Odrazu môžete zistiť, že pre každého ste len stratou času. Vždy zároveň treba vziať do úvahy, že existuje možnosť, že vaše úsilie sa neskončí úspechom a vy sa následne môžete ocitnúť vo veľmi nepríjemnej situácii.

Img_2614.jpg

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Vo svojej praxi sa venuje oblasti korporátneho práva, copywritingu a prekladateľskej činnosti.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

čo neprezradiťkomunikáciatipyúspechzamestnanie

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

marec

05mar8:30Tvorba unikátnych obrázkov pomocou nástroja Midjourney8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

05mar8:30Tvorba unikátnych obrázkov pomocou nástroja Midjourney8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

07mar8:30Sabotéri v našej hlave8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X