Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Priemerná starobná penzia presahuje 406 eur

13. apríla 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Predčasný starobný dôchodok, ktorý ku koncu minulého mesiaca dostávalo 22,9 tis. penzistov, dosahoval v priemere 390 eur.

Medziročne starobný dôchodok narástol o 7 eur

Priemerný starobný dôchodok na Slovensku ku koncu minulého mesiaca predstavoval 406,4 eura. V porovnaní s koncom marca vlaňajška ide o nárast o 7 eur. Tento druh dôchodku pritom na konci marca tohto roka poberalo vyše 1,01 mil. osôb.

Predčasný starobný dôchodok, ktorý ku koncu minulého mesiaca dostávalo 22,9 tis. penzistov, dosahoval v priemere 390 eur. Medziročne išlo o pokles o 5,1 eura. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila Sociálna poisťovňa.

eBooky:

Priemerný invalidný dôchodok pre osoby s mierou postihnutia do 70 % bol na konci marca tohto roka na úrovni 198,5 eura, čo je v medziročnom porovnaní nárast o 0,8 eura.

Invalidnú penziu pre ľudí s mierou postihnutia nad 70 % vyplácala Sociálna poisťovňa v priemernej výške 353,6 eura. Oproti koncu marca minulého roka je to nárast o 3,9 eura. Sociálna poisťovňa pritom ku koncu minulého mesiaca evidovala takmer 234,2 tis. poberateľov invalidných dôchodkov. 

Vdovské dôchodky dosahovali ku koncu marca v priemere 246,2 eura, čo je medziročný nárast o 3,3 eura. Tieto dôchodky pritom dostávalo 293 tis. ovdovených žien. Priemerná výška vdoveckých dôchodkov, ktoré poisťovňa vyplácala 40,9 tis. vdovcom, bola na úrovni 189,9 eura. Oproti koncu marca 2014 je to zvýšenie o 1,8 eura.

Sirotské dôchodky dostávalo na konci minulého mesiaca 25,7 tis. osôb, a to v priemernej výške 133,5 eura. Priemerná sirotská penzia tak bola medziročne vyššia o 23 centov.

Odporúčané ebooky

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

25jún6:30IFRS komplexný kurz II.6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo

28jún6:30Riešenie personálnych problémov pri skončení pracovného pomeru so zamestnancom a vymáhanie škody spôsobenej zamestnancom6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

09júl6:30Finančné riadenie firmy – 5-dňový modulový kurz ukončený testom a certifikátom6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Finančné riadenie,Manažment

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X