Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Rande s kolegom alebo šéfom? Oficiálne čísla priniesli zaujímavé odhalenia

Shapemindsoul.com
Shapemindsoul.com
25. marca 2017 Img_2614.jpg Mgr. Silvia HanováZdroj www.businessnewsdaily.com Tlačiť

Nedávna štúdia spoločnosti CareerBuilder ukázala, že čoraz väčšie množstvo zamestnancov už nepovažuje vzťahy so spolupracovníkmi za striktne profesionálne.

Rande s kolegom

Výsledky štúdie napríklad odhalili, že až 41 % profesionálov absolvovalo rande s niektorým zo svojich spolupracovníkov, čo je najviac za posledných desať rokov. Minulý rok sa táto hodnota dostala na úroveň 37 %. A aj keď väčšina z týchto známosti skončí fiaskom, až 30 % z nich napokon viedlo k uzatvoreniu manželstva. Neúspešné romániky s kolegami však majú aj svoju odvrátenú stránku. 5 % z oslovených zamestnancov totiž priznalo, že svoju prácu opustili práve kvôli nevydarenému vzťahu s kolegom.

Dvojica, pár, muž, žena, kolegovia
ilustračné: thinkstockphotos.com

Rande so šéfom

Zaujímavé výsledky priniesla štúdia aj v súvislosti so skúmaním počtu romaticky ladených stretnutí medzi podriadenými a nadriadenými pracovníkmi v organizáciách. Výsledky ukázali, že 29 % zamestnancov bolo na rande s niekým, kto pracoval na vyššej pozícii. A aj v tejto kategórii možno sledovať nárast v porovnaní v minuloročnou hodnotou, ktorá predstavovala 23 %. V mnohých korporáciách nie sú povolené vzťahy medzi priamym nadriadeným a podriadeným pracovníkom. Na tomto poli štúdia odhalila, že 15 % zamestnancov randilo so svojím priamym nadriadeným pracovníkom.

Neverníci

Rande so šéfom či priamym nadriadeným však ani zďaleka nebolo jediným rizikom, ktoré boli ochotní podstupovať oslovení zamestnanci. Výsledky štúdie prezradili aj to, že až 19 % „kancelárskych“ vzťahov zahŕňalo človeka, ktorý už bol v manželstve s niekým iným. Zverejnené údaje zároveň naznačujú, že vyššie uvedené čísla môžu ešte rásť. 7 % z oslovených pracovníkov totiž priznalo, že zatiaľ na rande s kolegom neboli, no v súčasnosti pracujú s niekým, s kým by si radi vyšli.

Rozhovor, dohoda, rokovanie
ilustračné: thinkstockphotos.com

Pracovné tajomstvo

Väčšina zamestnancov v prieskume uviedla, že nemajú problém so zverejnením svojho pomeru s kolegom a len 38 % z oslovených by ho radšej udržalo v tajnosti. Udržať takýto pomer v tajnosti však nie je vôbec jednoduchou úlohou a často je to skôr len zbožné prianie týchto jednotlivcov. Štúdia v tejto súvislosti ukázala, že v prípade odhalených vzťahov až 37 % z týchto ľudí naďalej predstieralo, že spolu nič nemali. 63 % z nich vzťah so spolupracovníkom po jeho prevalení priznalo.

Pozor na nadčasy

Predchádzajúce prieskumy tiež odhalili, že množstvo z týchto pomerov medzi spolupracovníkmi vzniklo v neskorých večerných hodinách, keď títo ľudia pracovali nadčas. 10 % z nich sa začalo na niektorom zo stretnutí mimo pracoviska a 9 % počas spoločných obedov. Štúdia tiež prezradila, že nie všetky tieto vzťahy majú romantický podtón. 8 % z oslovených priznalo, že im stačí poznanie, že majú v kancelárii akúsi platonickú manželku či manžela.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala právnickú fakultu Univerzity Komenského.Vo svojej praxi sa už 17 rokov venuje právnym a konzultačným službám v oblasti korporátneho práva. Venuje sa tiež marketingovej komunikácii a PR.

K téme

Témy

biznisCareerBuilderkanceláriakolegaprácaprieskumšéfštúdiavzťahy

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Prieskumy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

26oct8:30Ako postupovať pri vrátenom tovare (dobropis/ťarchopis) z pohľadu colných povinností8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

28oct8:30Ako písať a štrukturovať texty8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

28oct8:30E-Commerce z pohľadu colných povinností (Nové pravidlá dovozu tovaru pre zásielky s nízkou hodnotou tovaru - vrátane DPH pravidiel pre colné konanie)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X