Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

TOP výhovorky, ktoré ľudský mozog miluje a prečo sa im radšej vyhnúť

Kancelária, lenivosť
thinkstockphotos.com
14. apríla 2017 Img_2614.jpg Mgr. Silvia HanováZdroj iheartintelligence.com Tlačiť

Každý deň produkuje ľudský mozog stovky rôznych výhovoriek, ktoré si však často vôbec neuvedomujeme. Predstavte si teraz situáciu, že ráno vstanete a poviete si nasledovné: „Dnes je krásny deň, poďme zdolať Mont Everest“. Mozog väčšiny ľudí by na túto otázku okamžite zareagoval produkciou množstva rôznych dôvodov, prečo by ste nemohli.

Problémom, ktorý stojí za celou touto situáciou, je fakt, že ľudský mozog veľmi často hovorí, že niečo nemôžeme urobiť miesto toho, ako by sme to urobili. Ak sa chcete posunúť vpred, akékoľvek výhovorky sú brzdou potenciálneho úspechu. V nasledujúcich riadkoch si môžete pozrieť niektoré príklady, prečo to tak je a čerpať z tejto inšpirácie.

Oni sú lepší ako ja

Nie, v skutočnosti nie sú. Mnohí ľudia majú tendenciu stavať na piedestál iných či vymieňať ich za seba. Pravdou však je, že každý človek na našej planéte má v zásade rovnaké možnosti ako ktokoľvek iný. V čom je však skutočný rozdiel medzi úspechom a neúspechom, je úsilie, vytrvalosť a zanietenie.

Deti, hra, beh
ilustračné: thinkstockphotos.com

Nemôžem bez toho žiť

Pokiaľ sa slová v nadpise nezhodujú so vzduchom, vodou, jedlom a prístreškom, tak verte, že môžete. Ľudia však všeobecne milujú pomyslenie, že nedokážu žiť bez rôznych výdobytkov techniky, automobilov, sociálnych médií či iných zmysluplných vecí, ba dokonca iných ľudí v ich živote. Predstavte si, že o to všetko prídete. Mnohým ľuďom po celom svete sa to denno denne stáva. Váš život vychádza z toho, aký si ho vytvoríte a mali by ste sa v prvom rade cítiť dobre sami so sebou.

Život nie je fér

Nedávno sme písali o tom, ako pôsobíte na ľudí pri používaní tejto frázy. Vrátime sa k tomu znovu, pretože je to naozaj dôležité. Život skutočne nie je fér. Ak budete očakávať, že takýto bude, budete neustále rozčarovaní a sklamaní, čo môže neskôr priniesť skutočný pocit bezmocnosti a frustrácie. Dajte si pozor, aby ste sa nechytili do tejto pasce, môže to byť pre vás naozaj nebezpečné. Miesto toho si určite, kto ste a čoho ste schopní. Nebojte sa stanoviť si ciele a požiadať o pomoc pri ich plnení. Nemusíte byť na to sami.

Biznic, tím, kancelária, nápady, práca
thinkstockphotos.com

Mal by som prestať

Pokiaľ nehovoríte o fajčení, pití alkoholu, užívaní drog či inom nebezpečnom návyku, nie je dôvod prestávať. Myslené je to tak, že v živote dôjdete tam, kam chcete, len vtedy, keď neprestanete kráčať. Nie vždy to musí byť tempo pretekára a väčšinou tam nevedia ani priama cesta, no dôležité je neprestávať ísť. Uvedené platí tak pre profesionálny úspech, ako aj osobný život a vzťahy na oboch týchto póloch.

Je príliš neskoro

Opäť tu možno trošku zažartovať, že pokiaľ nejde o posledný vzduch vo vašich pľúcach, nikdy nie je na nič neskoro. Tento koncept je väčšinou naprogramovaný len v našich mysliach. Mám 30 rokov a je príliš neskoro na rodinu, mám 40 rokov a je príliš neskoro na začatie podnikania a množstvo iných. Bohužiaľ, väčšinou sú to skutočne len výhovorky, ktoré sa pohodlne usadia v našich mysliach a rôznym spôsobom nás potom brzdia.

Nemôžem

Aj toto slovo sme nedávno spomínali v súvislosti s dosahovaním úspechu. Pravdou je, že väčšinou môžete. Ak máte realistické očakávania toho, čo robíte, tak vy sami ste jediným človekom, ktorý vás môže zastaviť pomocou tohto „čarovného“ slovíčka. Deň, kedy si uvedomíte, že ste naozaj schopní urobiť čokoľvek, dosiahnete čokoľvek.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Vo svojej praxi sa venuje oblasti korporátneho práva a copywritingu.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

biznispodnikaniepráca a kariérapráca a záľubyúspechvýhovorky

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

november

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X