Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Vlaňajšie výnosy z mýta môžu byť medziročne vyššie

Vlaňajšie výnosy z mýta môžu byť medziročne vyššie
Ilustračné foto SITA
3. januára 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Mýtna spoločnosť SkyToll, a.s. označila minulý rok za úspešný a očakáva, že vlaňajšie príjmy z výberu mýta budú vyššie ako v roku 2011.

 
„Výber mýta v polovici decembra už takmer dosiahol predminuloročnú úroveň a podľa doterajšieho vývoja sa dá predpokladať, že prekoná rok 2011,“ informoval agentúru SITA manažér pre komunikačnú stratégiu a PR SkyToll-u Anton Bódis.
 

Výnosy z mýta môžu byť nad 100 mil. eur

Pripomenul, že minulý rok v októbri sa na mýte vybrala doteraz najvyššia suma za mesiac, a to vyše 15 mil. eur. SkyToll považuje za pozitívne, že opäť splnil všetky kvalitatívne i kvantitatívne ukazovatele, ku ktorým ho zaväzuje zmluva s Národnou diaľničnou spoločnosťou, a.s. (NDS). Podľa spoločnosti bolo dôležité aj to, že počas celého roku 2012 sa nemenila legislatíva ovplyvňujúca výber mýta.
 
 
Za jedenásť mesiacov uplynulého roka dosiahol výber mýta 144,56 mil. eur, čo bolo medziročne o 1,1 %, resp. o 1,56 mil. eur viac. Príjmy z výberu mýta v roku 2012 by podľa očakávania mohli dosiahnuť 154,68 mil. eur. Pôvodne sa predpokladalo, že mýto by malo vyniesť až 182,8 mil. eur z dôvodu uvažovaného, ale neuskutočneného rozšírenia siete spoplatnených ciest. Výber mýta v roku 2011 predstavoval 153,95 mil. eur a v roku 2010, kedy začala jeho prevádzka, 140,95 mil. eur. Podľa plánu v roku 2013 by sa na mýte mohlo vybrať vyše 158 mil. eur, v roku 2014 by príjmy mali presiahnuť 159 mil. eur a v roku 2015 by mali byť vyššie ako 162 mil. eur. 
 
SkyToll predpokladá, že za rok 2012 dosiahne výnosy nad 100 mil. eur a v roku 2013 do 110 mil. eur. V roku 2011 zaznamenal výnosy 92 mil. eur. Spoločnosť výšku nákladov nezverejňuje z obchodných dôvodov. Za deväť mesiacov 2012 výnosy mýtnej firmy tvorili 75,06 mil. eur, čo oproti rovnakému obdobiu 2011 bolo viac o 6,9 %. V prvom polroku vlaňajška výnosy medziročne vzrástli o 6,5 %. 
 
Mýtna spoločnosť považuje za kľúčové aj v tomto roku plnenie zmluvy s NDS. „Okrem toho sa chceme sústrediť na aktivity súvisiace s postupným zavádzaním Európskej elektronickej mýtnej služby, ktorá bude pozitívom najmä pre vodičov. Jej plné zavedenie v krajinách Európskej únie bude znamenať naplnenie princípu jedna zmluva, jedna palubná jednotka, jedna faktúra. Dalo by sa to prirovnať k využívaniu mobilného telefónu v roamingu pri cestách do zahraničia,“ priblížil zámery SkyToll-u v novom roku Bódis. 
 
SkyToll mal koncom minulého roka podľa očakávania 195 zamestnancov a v tomto roku plánuje zachovať ich počet aj štruktúru. Zamestnanci spoločnosti podľa zamerania pôsobia v štyroch skupinách – prevádzku elektronickej mýtnej služby a výber mýta má na starosti 33 % z nich, mýtne mobilné jednotky pre vynucovanie mýta 42 %, zákaznícke služby prepravcom 16 % a riadenie a prevádzku spoločnosti 9 % zamestnancov.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X