Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Výpis z listu vlastníctva vybavíte už na 300 poštách

Dane a odvody/ostatne dane a poplatky/vypis listu vlastnictva vybavite postach
Zdroj: Slovenská pošta
3. marca 2015 Zdroj Podnikam.SK, IT Tlačiť

Stačí, ak občan o službu ústne požiada na tomto pracovisku na vybranej pošte a predloží občiansky preukaz.

Občan si nemusí pamätať ani číslo listu vlastníctva

Slovenská pošta ďalej rozširuje dostupnosť elektronických služieb štátu. Výpis z listu vlastníctva si občania od 1. marca vybavia už na 300 IOM pracoviskách (Integrované obslužné miesta), ktoré sú rovnomerne rozmiestnené po Slovensku.

Stačí, ak občan o službu ústne požiada na tomto pracovisku na vybranej pošte a predloží občiansky preukaz. Všetky ostatné náležitosti za neho vybaví zamestnanec IOM pracoviska. 

Občan si nemusí pamätať číslo LV, vie ho získať priamo na mieste od pracovníka IOM. Výpis z Listu vlastníctva dostane na ďalší pracovný deň. Pošta ho zašle občanovi buď na jeho adresu alebo ho bude o vybavení informovať prostredníctvom sms či emailu a občan si výpis z LV príde vyzdvihnúť na poštu.

„Klientom sú na 300 poštách po celom území SR k dispozícii služby Integrovaných obslužných miest, na ktorých SP v spolupráci s úradmi verejnej správy poskytuje aj výpis z obchodného registra na právne účely a výpis a odpis registra trestov na počkanie,“ doplnil generálny riaditeľ Slovenskej pošty Tomáš Drucker. Služby sú elektronické a poskytované z jedného miesta, tzn. občan ušetrí cestovné náklady a  čas, ktoré by inak potreboval na vycestovanie, aby si danú službu vybavil na viacerých úradoch. Takto si tieto služby môže vybaviť priamo na svojej pošte. 

Výpisy v číslach

Už doterajšie poskytovanie elektronických služieb štátu nám potvrdilo, že o tieto služby je rastúci záujem. Pri spustení služby Výpis z listu vlastníctva sme v júni 2014 poskytli občanom 166 výpisov z LV, v  januári 2015 sme klientom poskytli takmer 400 výpisov z LV a za február to už bolo 667 výpisov.Zo služieb poskytovaných na IOM pracoviskách majú občania najväčší záujem o výpis z registra trestov.

Službu Výpis z registra trestov sme spustili v júli minulého roka a za prvý mesiac sme občanom na 12-tich poštách poskytli 855 výpisov z Registra trestov, v auguste to bolo 1527 a v septembri 2166. Po tom, ako sme od novembra 2014 rozšírili počet pracovísk na 300, početnosti výrazne stúpli. V decembri 2014 sme poskytli 7 307 výpisov z registra trestov, za január 2015 to bolo 13 209 výpisov a za február 2015 až 14 795 výpisov.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Dane

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

22júl8:30Vznik, zmena a skončenie pracovného pomeru a dohôd so zameraním na pracovnú zmluvu a pracovnú disciplínu8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

22júl8:30Ako vyrobiť interaktívny report v Exceli od A po Z - workshop8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

22júl8:30Vznik, zmena a skončenie pracovného pomeru a dohôd so zameraním na pracovnú zmluvu a pracovnú disciplínu8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X