Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Vyše štyri roky je bez práce takmer 76,5 tis. osôb

zdroj: SITA/Jozef Jakubčo
2. júna 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Počet dlhodobo nezamestnaných vzrástol v takmer všetkých krajoch na Slovensku.

Najvýraznejší nárast dlhodobej nezamestnanosti bol v Košickom kraji

Úrady práce na Slovensku evidovali ku koncu apríla tohto roka takmer 76,5 tisíc osôb, ktoré boli bez práce viac ako štyri roky. V porovnaní s koncom apríla minulého roka ide o nárast takmer o 1,7 tisíc osôb.

Počet nezamestnaných, ktorí sú evidovaní na úrade práce viac ako jeden rok, ku koncu apríla medziročne klesol o 16,6 tisíca na 196,1 tisíc osôb. Vyplýva to zo štatistík Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

eBooky:

Počet dlhodobo nezamestnaných, ktorí sú v evidencii úradov práce viac ako štyri roky, oproti aprílu vlaňajška vzrástol v takmer všetkých krajoch na Slovensku. Najvýraznejší nárast zaznamenal Košický kraj, a to o 564 osôb na 17,8 tisíc ľudí. Nasleduje Bratislavský kraj, v ktorom sa počet dlhodobo nezamestnaných nad štyri roky medziročne zvýšil o 307 osôb na takmer 1,3 tisíc.

Tretí najhorší je v náraste počtu dlhodobo nezamestnaných nad štyri roky Žilinský kraj. Kým v apríli minulého roka v ňom bolo bez práce viac ako štyri roky takmer 5,2 tisíc evidovaných nezamestnaných, v apríli tohto roka už išlo takmer o 5,5 tisíca uchádzačov o prácu.

V Nitrianskom kraji počet dlhodobo nezamestnaných v tejto kategórii za rovnaké obdobie stúpol o 285 osôb na takmer 7,2 tisíca. Trenčiansky kraj vykázal ku koncu apríla tohto roka vyše 3,9 tisíc nezamestnaných, ktorí si hľadajú zamestnanie viac ako štyri roky.

Oproti koncu apríla 2014 ide o nárast o 261 ľudí. V Trnavskom kraji sa počet dlhodobo nezamestnaných nad štyri roky v rovnakom období zvýšil o 100 osôb na 2,4 tisíc ľudí. V evidencii úradov práce viac ako štyri roky bolo v Prešovskom kraji ku koncu apríla tohto roka vyše 20,5 tisíca ľudí, čo je oproti aprílu vlaňajška zvýšenie o 37 osôb.

Jediným krajom, v ktorom v apríli tohto roka počet nezamestnaných vedených v evidencii nad 4 roky medziročne klesol, bol Banskobystrický kraj. Ku koncu štvrtého mesiaca tohto roka bolo v tomto kraji bez práce viac ako štyri roky vyše 17,9 tisíc ľudí, čo je oproti koncu apríla 2014 menej o 186 osôb.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X