Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

4 veci, ktoré je vraj dobré stihnúť ešte pred ôsmou ráno

Rano_vstavanie_pixabay.com_.jpg
pixabay.com
14. novembra 2016 Img_2614.jpg Právnička Mgr. Silvia HanováZdroj Inc.com, Podnikam.sk Tlačiť

Naše životy často žijeme rýchlo až zbesilo. Čas beží, deň sa strieda za dňom a niekedy to vyzerá aj tak, akoby sme vlastne ani nemali čas žiť.

Každý z nás je plný snov a rôznych túžob, ktoré odkladáme na zajtra, lebo dnes ešte musíme stihnúť mnoho iných vecí. Ak máme doma deti, všetko ide ešte akosi rýchlejšie. Niekedy pritom máme pocit, že len tak prežívame. Ak sa aj vy aktuálne nachádzate v načrtnutom móde, nasledujúce riadky sú určené aj pre vás.

Aby sme žili naplno, viacerí odborníci nám v tejto súvislosti odporúčajú, aby sme sa každý deň aspoň na chvíľu zastavili a venovali aspoň trochu času našim myšlienkám a ďalším aktivitám. My sami sme totiž dizajnérmi našej budúcnosti a len my sami sme za ňu zodpovední. Máme slobodnú vôlu, pomocou ktorej sme schopní robiť slobodné rozhodnutia. Nik iný ich za nás neurobí.

Ak chceme byť v práci šťastní, spokojní a produktívni a zároveň si starostlivo plniť všetky naše prípadné rodinné povinnosti, či nájsť si čas na seba a svojich priateľov, možno nám pritom pomôžu nasledovné štyri odporučenia. Nutno však pritom podotknúť, že žiadny overený recept na spokojný život neexistuje, ale malým pokusom určite nič nepokazíme.

Hlava a telo potrebujú relax

Je vedecky dokázané, že dostatočný počet spánkových hodín nás zregeneruje nielen fyzicky, ale aj psychicky. V neposlednom rade zlepšuje pamäť, zvyšuje kreativitu, celkovú pozornosť a sústredenie, znižuje hladinu stresu a závislosť na kofeíne a znižuje tiež riziko nehôd či vzniku depresívnych stavov. Tých výhod, ktoré sú spojené s pravidelným a dostatočným spánkom, je však ešte oveľa viac. Preto to určite stojí aspoň za zamyslenie.

Tvrdá práca zoceľuje

Odborníci jednohlasne radia, že ak chceme byť zdraví, šťastní a produktívni, mali by sme do svojho repertoára zaradiť akýkoľvek fyzický pohyb. Nemusí to byť hneď cvičenie vo fitness centre. Aj pravidelná prechádzka na čerstvom vzduchu, rýchla chôdza či šľapanie po schodoch prinesú malý zázrak, ak ich zaradíme medzi bežné aktivity. Fyzický pohyb pritom znižuje riziko vzniku úzkostných stavov, stresu a depresie a je všeobecne spájaný s vyšším kariérnym úspechom.

Ľadová sprcha alias mentálny wellness

Mnohí zainteresovaní zároveň odporúčajú dennú sprchu alebo ponorenie sa do studenej vody. Otužovanie je veľmi dôležitou súčasťou podpory imunity a tu sa následne dostávame k formulke „v zdravom tele zdravý duch“. Štúdia z tejto oblasti z roku 2007 tiež potvrdila, že pravidelné sprchovanie v studenej vode môže stlmiť symptómy depresie a výrazne podporiť dobrú náladu.

Bulvár vs. edukatívny obsah

Je prirodzené, že ľudia väčšinou vyhľadávajú a čítajú zábavný obsah. Výnimoční a úspešní jednotlivci však idú ešte trošku ďalej a svoju pozornosť upierajú najmä k edukatívnemu obsahu. Väčšina úspešných ľudí na svete vraj preto odporúča prečítať aspoň jednu knihu týždenne. Títo ľudia si veľmi dobre uvedomujú, že učenie je základom všetkého a preto sa neustále vzdelávajú. Ak si každý deň ráno prečítame aspoň pár stránok z nejakej knihy, po čase zistíme, že sme prečítali obrovské množstvo zaujímavého obsahu, ktorý nás posunie ďalej.

Zrejme si teraz ešte stále kladiete otázku, prečo by sme mali všetky odporúčané aktivity stihnúť ešte do ôsmej ráno? Odpoveď na túto otázku je jednoduchá. Pretože ráno je čas, kedy sa môžeme naštartovať do nového dňa a vykročiť do neho s novými silami a energiou. Pri cvičení či v sprche si môžeme utriediť myšlienky, každodenné priority a sústrediť sa na stanovené ciele. Nie je to nič zložité, chce to len trošku cviku a ochotu zmeniť niektoré staré návyky.

Img_2614.jpg
Právnička Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala právnickú fakultu Univerzity Komenského.Vo svojej praxi sa už 17 rokov venuje právnym a konzultačným službám v oblasti korporátneho práva ako zakladateľka a majiteľka spoločnosti Pomáhame v podnikaní. Venuje sa tiež marketingovej komunikácii a PR.

K téme

Témy

aktivitycieleproduktivitaránošťastieživot

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Sebarozvoj

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

november

02dec8:30Vysielanie zamestnancov do zahraničia8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

02dec8:30Vysielanie zamestnancov do zahraničia8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

02dec8:30Vysielanie zamestnancov do zahraničia8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X