Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Aj podnikatelia môžu byť skvelí otcovia. Veda radí, ako sa môžu zlepšovať

Dieťa, rodič
ilustračné: thinkstockphotos.com
3. februára 2017 Img_2614.jpg Mgr. Silvia HanováZdroj Inc.com Tlačiť

Aj medzi podnikateľmi nájdeme množstvo takých, ktorí si dali novoročné predsavzatie byť v tomto roku lepšími otcami.

Množstvo štúdií potvrdilo, že vplyv otcov na životy ich detí je oveľa väčší, ako sa všeobecne predpokladalo. Dni, kedy bolo ich jedinou úlohou zarobiť na chlieb, sú tak už dávno preč. Rola otca nadobudla v súčasnosti úplne iný rozmer, ako tomu bolo v minulosti.

Rodina, Vianoce
ThinkstockPríspevok pri narodení dieťaťa. Zdroj: Thinkstock

Viaceré výskymu potvrdzujú, že skvelí otcovia sa vyznačujú nasledujúcimi spoločnými črtami:

  • Skvelý otec je extrémne lojálny a vždy je tu pre svoje deti. Rodina je pre neho na prvom mieste. Aj keď mu partnerský vztah náhodou nefunguje, svojich potomkov aj napriek tomu neopúšťa.
  • Skvelí otcovia sa neboja ukázať deťom, ako veľmi ich milujú. Štúdia americkej University of Connecticut ukázala, že v prípade rodičovského prijatia a odmietnutia, je otcovská láska jedným z najdôležitejších faktorov ovplyvňujúcich rozvoj detskej osobnosti.
  • Skvelí otcovia tiež rešpektujú ženy. Predstavujú tak pre svoje deti príklad, ako treba zaobchádzať s jemnejším pohlavím. Dcéram pritom ukazujú, aké správanie si zaslúžia od mužov a synov učia, ako sa správať ku svojim budúcim ženám.
  • Je to rodinný komik, ktorý má vždy po ruke množstvo vtipov a s ktorým sa deti môžu do sýtosti vyblázniť. V lepšom prípade dokáže pobaviť aj svoju nežnejšiu polovičku.
  • Skvelí otcovia sa bežne hrávajú so svojimi deťmi. Iná štúdia z Concoriad University v tejto súvislosti potvrdila, že z dlhodobého hľadiska pomáha prítomnosť otca v životoch detí v rozvoji a formovaní ich správania.
  • Skvelý otec je zároveň výborným učiteľom. Svojim deťom odovzdáva nabudnuté poznanie a učí ich, ako sa nestratiť vo svete. Je pritom trpezlivý a uvedomuje si, že deti nebudú vždy smerovať tam, kde si to on predstavuje.
  • Pracuje tvrdo, aby zabezpečil svoju rodinu a v kariére je úspešný. Uvedomuje si však aj to, že jeho nadôležitejšou úlohou je byť otcom.

Otcovia, ktorí trávia denne čas so svojimi ratolesťami, sú podľa mnohých realizovaných výskumov spokojnejší aj v práci. Takíto muži sú následne schopní lepšie nájsť rovnováhu medzi pracovným a rodinným životom, čo prináša stabilitu do ich životov.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala právnickú fakultu Univerzity Komenského.Vo svojej praxi sa už 17 rokov venuje právnym a konzultačným službám v oblasti korporátneho práva ako zakladateľka a majiteľka spoločnosti Pomáhame v podnikaní. Venuje sa tiež marketingovej komunikácii a PR.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

otcoviapodnikanierodina

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

29jún9:00e-Commerce – nové pravidlá dovozu tovaru pre zásielky s nízkou hodnotou tovaru - vrátane DPH pravidiel pre colné konanie9:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

06júl8:30Aktuálne problémy zdaňovania v oblasti cezhraničných daňových vzťahov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Ostatné dane

06júl8:30Aktuálne problémy zdaňovania v oblasti cezhraničných daňových vzťahov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Ostatné dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X