Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Ministri schválili pravidlá priamych platieb v agrosektore

Ministri schválili pravidlá priamych platieb v agrosektore
Ilustračné foto SITA
21. novembra 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Priame platby môže dostať žiadateľ, ak poľnohospodárska plocha dosahuje výmeru najmenej jeden hektár.

Nový systém bude tvoriť viaczložkový systém podpôr

Vláda schválila návrh nariadenia, ktorým sa stanovujú pravidlá poskytovania podpory v poľnohospodárstve. Ako vyplýva z materiálu, ktorý pripravilo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR, nový systém priamych platieb bude tvoriť viaczložkový systém podpôr, pričom základnou oddelenou platbou ostáva jednotná platba na plochu.

Ďalšími oddelenými platbami sú platba na poľnohospodárske postupy prospešné pre klímu a životné prostredie, ktorá kladie dôraz na ekologizáciu. Podporiť mladých začínajúcich poľnohospodárov má platba pre mladého poľnohospodára.

„Žiadosť o priame platby môže Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA) predložiť osoba, ktorá obhospodaruje poľnohospodársku plochu vedenú v evidencii dielov pôdnych blokov na území Slovenskej republiky,“ uvádza sa v materiáli. Priame platby môže dostať žiadateľ, ak poľnohospodárska plocha dosahuje výmeru najmenej jeden hektár. Túto plochu môžu tvoriť aj viaceré súvislé diely pôdnych blokov s výmerov najmenej 0,3 hektáru. 

Podmienkou poskytnutia priamych platieb je okrem iného využitie plochy na pestovanie rýchlorastúcich drevín, druhov stromov alebo konope. „Ak žiadateľ využíva poľnohospodársku plochu na pestovanie konope, je povinný najneskôr do troch dní oznámiť platobnej agentúre začiatok kvitnutia konope na príslušnom diele pôdneho bloku,“ priblížil rezort pôdohospodárstva. 

Priame platby sa neposkytnú žiadateľovi, ktorý prevádzkuje letiská, vodárne, trvalé športoviská alebo rekreačné plochy, alebo ktorý poskytuje železničné, či realitné služby. Nevzťahuje sa to však na žiadateľa, ktorý preukáže, že celá poľnohospodárska plocha predstavuje aspoň 28 ha, alebo že najmenej 50 % z predmetu podnikania prípadne činností zapísaných v obchodnom registri je poľnohospodárskou činnosťou. Neposkytnutie priamych platieb sa tiež nevzťahuje na žiadateľa, ktorého celková výška priamych platieb nepresahuje 2 000 eur. Nariadenie nadobúda účinnosť od začiatku budúceho roka.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X