Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Priemerná mzda vzrástla najviac v ubytovaní

Priemerná mzda vzrástla najviac v ubytovaní
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
14. apríla 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Priemerná nominálna mesačná mzda v druhom mesiaci tohto roka medziročne poklesla v troch odvetviach.

Smerom nadol reálna  išla mesačná mzda v IT činnostiach 

Priemerná nominálna mesačná mzda vo februári 2015 v porovnaní s tým istým obdobím minulého roka najvýraznejšie stúpla v ubytovaní o 7,8 %, kde dosiahla 625 eur a v priemysle o 6,8 %, v ktorom tak vzrástla na 905 eur. Ako ďalej vyplýva z údajov Štatistického úradu SR, medziročne bola priemerná mzda vyššia aj v stavebníctve o 2,7 %, dosiahla tak 562 eur.

V činnostiach reštaurácií a pohostinstiev vzrástla o 2,5 % na 366 eur, v maloobchode o 2,1 % na 574 eur, v predaji a oprave motorových vozidiel o 1,8 % na 806 eur, v doprave a skladovaní o 1,5 % na 729 eur. Jej pokles na druhej strane zaznamenali v informačných a komunikačných činnostiach o 3,9 % na 1 757 eur, vo vybraných trhových službách o 2,6 % na 787 eur a vo veľkoobchode o 2,3 % na 770 eur.

Priemerná reálna mesačná mzda vo februári v porovnaní s tým istým obdobím roka 2014 stúpla v ubytovaní o 8,3 %, v priemysle o 7,3 %, v stavebníctve o 3,2 %, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 3 %, v maloobchode o 2,6 %, v predaji a oprave motorových vozidiel o 2,3 % a vyššia bola aj v doprave a skladovaní o 2 %. Opačný trend štatistici zaevidovali v informačných a komunikačných činnostiach, kde sa medziročne znížila o 3,4 %, vo vybraných trhových službách klesla o 2,1 % a vo veľkoobchode o 1,8 %. 

V priemere za dva mesiacov tohto roka oproti tomu istému obdobiu vlaňajška sa mzda zvýšila v ubytovaní o 8,2 % na 630 eur, v priemysle o 5,2 % na 914 eur, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 2,8 % na 370 eur, v predaji a oprave motorových vozidiel o 2,1 % na 828 eur. Rastúci trend mala aj v maloobchode, v ktorom stúpla o 2,1 % na 583 eur, v doprave a skladovaní o 1,6 % na 746 eur a v stavebníctve o 1,1 % na 570 eur.

Znížila sa v informačných a komunikačných činnostiach o 4,9 % na 1 725 eur, vo veľkoobchode o 2,1 % na 789 eur a vo vybraných trhových službách o 2,1 % na 800 eur. 

Medziročne rástla reálna mesačná mzda v priemere za dva mesiace v ubytovaní o 8,7 %, v priemysle o 5,7 %, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 3,3 %, v predaji a oprave motorových vozidiel a v maloobchode rovnako o 2,6 %, v doprave a skladovaní o 2,1 % a v stavebníctve o 1,6 %. Smerom nadol išla v informačných a komunikačných činnostiach o 4,4 %, vo veľkoobchode a vo vybraných trhových službách zhodne o 1,6 %.

Odporúčané ebooky

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

21oct8:30Spôsob ochrany nových nápadov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

21oct8:30Psychológia skvelej zákazníckej skúsenosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

21oct8:30Spôsob ochrany nových nápadov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X