Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

ŠFRB začína elektronický príjem žiadosti o úvery na rok 2015

ŠFRB začína elektronický príjem žiadosti o úvery na rok 2015
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
15. januára 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Úvery mali dosiahnuť 174,5 mil. eur

Štátny fond rozvoja bývania (ŠFRB) v stredu informoval, že vo štvrtok 15. januára ráno začne elektronický príjem žiadostí (EPŽ) o úvery pre rok 2015. Na okresných úradoch v sídlach krajov je možné žiadať o úvery na výstavbu nájomných bytov do 28. februára a o úvery na výstavbu, dostavbu alebo obnovu zariadení sociálnych služieb do 30. júna.

Na mestských úradoch v sídlach okresov treba žiadať o úvery na obnovu bytovej budovy do 31. októbra a o úvery na výstavbu alebo kúpu bytu do vlastníctva fyzickej osoby od 1. apríla do 31. októbra.

„Uvedená aktivita zabezpečuje rovnosť šancí v poradovníku na získanie podpory pre žiadateľov zo všetkých regiónov Slovenska,“ uviedol hovorca ŠFRB Rastislav Lackovič. „Pri posudzovaní žiadostí a priznávaní podpory sa postupuje podľa poradového čísla, ktoré je vygenerované v celkovom poradovníku ŠFRB prostredníctvom internetového portálu EPŽ už pri overení žiadosti na príslušnom mestskom úrade,“ dodal. 

Výdavky ŠFRB v tomto roku by mali dosiahnuť takmer 179 mil. eur, čo je oproti schválenému rozpočtu na rok 2014 o 11,7 mil. eur viac. Dôvodom je plánovaný rast objemu úverov.

Z celkovej sumy plánovaných výdavkov by úvery mali dosiahnuť 174,5 mil. eur, z toho na výstavbu a kúpu bytov 122 mil. eur, na obnovu bytových domov 50 mil. eur a na výstavbu zariadení sociálnych služieb 2,1 mil. eur. Ostatné výdavky v objeme 4,5 mil. eur sú určené na činnosti súvisiace so zabezpečením správy fondu a bankových služieb. 

Tohtoročné príjmy fondu sú plánované vo výške 188,6 mil. eur a medziročne sú o 12,75 mil. eur vyššie najmä z očakávaného zvýšenia príjmov zo splácania úverov a zostatku prostriedkov z predchádzajúceho roka.

Transfer zo štátneho rozpočtu na podporu bývania má dosiahnuť tradične 54,9 mil. eur a vlastné zdroje 133,7 mil. eur. Vlastné príjmy fondu zo splácania úverov sú plánované vo výške 90,2 mil. eur, z úrokov z poskytnutých úverov 29,3 mil. eur, zostatok prostriedkov by mal byť v objeme 13,7 mil. eur a na iné príjmy by malo pripadnúť 450 tis. eur. 

ŠFRB by tak mal v tomto roku mať celkový hotovostný prebytok 9,6 mil. eur. Oproti schválenému rozpočtu na rok 2014 je to o vyše 1 mil. eur viac. Po vylúčení príjmových a výdavkových finančných operácií (104 mil. eur, resp. 174,5 mil. eur) by prebytok fondu v metodike ESA 2010 mal predstavovať 80,2 mil. eur. Medziročne je to o takmer 1,4 mil. eur menej. 

Fond mal v roku 2014 schválené výdavky pôvodne vo výške 167,3 mil. eur, ale podľa očakávania by mali dosiahnuť takmer 192 mil. eur. Plánované vlaňajšie príjmy fondu v objeme 175,9 mil. eur by mali napokon predstavovať 205,7 mil. eur. Celkový prebytok bol plánovaný vo výške 8,6 mil. eur, očakávaný je 13,7 mil. eur. Po vylúčení príjmových a výdavkových finančných operácií by sa mal plánovaný prebytok 81,6 mil. eur znížiť na necelých 81 mil. eur.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

december

05dec8:30Dohovor CMR8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

05dec8:30Čierne stavby v obci a prechod kompetencií na nové stavebné úrady8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

05dec8:30Dohovor CMR8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X