Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Svetovým podnikateľom roka 2015 sa stal Francúz Mohed Altrad

Foto: EY
8. júna 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Víťaz je  zakladateľ a CEO firmy Altrad Group so sídlom vo francúzskom meste Montpellier.

Podnikateľ roka mal zakázané chodiť do školy

Mohed Altrad  uspel medzi 65 víťazmi národných kôl súťaže EY Podnikateľ roka z 53 krajín sveta, ktorí sa uchádzali o tento titul. Slovenskú republiku skvele reprezentovala Eva Stejskalová a Alexander Varga, zakladajúci spoločníci firmy MicroStep, spol. s r. o. a držitelia titulu EY Podnikateľ roka 2014 Slovenskej republiky.

Svetového podnikateľa roka 2015 vyberala nezávislá porota zložená z rôznych podnikateľov. Jej predsedníčkou bola Rebecca MacDonald zo spoločnosti Just Energy Group (Kanada). Súťaž organizovala firma EY, ktorá je celosvetovým poskytovateľom odborných poradenských služieb v oblasti auditu, daní, transakčného a podnikového poradenstva.

Informácie o Mohedovi Altradovi a firme Altrad Group 

Mohed Altrad sa narodil na sýrskej púšti do beduínskeho kmeňa. Jeho matka zomrela krátko po jeho narodení, a vychovávala ho stará mama, ktorá mu zakazovala chodiť do školy. On však do školy aj napriek tomu chodil.

Tajne sledoval priebeh vyučovania v triede dierou v stene, až kým mu učiteľ nedovolil zúčastniť sa na hodinách. Neskôr, keď sa stal najlepším v triede, pokračoval v štúdiu v sýrskom meste Rakka. Tam získal štipendium na francúzskej univerzite, kde sa prepracoval až k doktorátu v odbore počítačových vied. Aj keď pre veľké spoločnosti pracoval bezmála 15 rokov, vo svojom srdci bol vždy podnikateľom.

eBooky:

Po rozbehnutí a neskoršom predaji podniku, ktorý vyrábal prenosné počítače, Mohed počas dovolenky na juhu Francúzska narazil na takmer zbankrotovanú lešenársku firmu. Bez toho, aby čokoľvek o tomto odvetví podnikania vedel, ju v roku 1985 spolu so svojím partnerom kúpili a postavili na nej základ Altrad Group.

Mohed ďalej podnik rozvíjal tak, že odkupoval spoločnosti, ktoré sa dostali do ekonomických ťažkostí a konsolidoval ich v rámci Európy. V súčasnosti je firma Altrad Group popredným svetovým výrobcom miešačiek na cement a popredným európskym výrobcom lešení a fúrikov. V roku 2014 firma dosiahla obrat 960 mil. USD a zamestnávala takmer 7-tisíc ľudí po celom svete. 

Pre Moheda je každý zamestnanec spoločnosti jej ústredným prvkom, pričom mladým ľudom ponúka učňovskú prax či kvalifikačné štipendiá. Navyše Mohed podporuje iniciatívy ako Lekári bez hraníc a francúzsku Ligu proti rakovine. Získal francúzske štátne vyznamenanie Rad rytiera Čestnej légie a v roku 2014 bol povýšený na dôstojníka.

Mohed je aj známy autor. Jeho sčasti autobiografický román „Badawi“, v preklade Beduín, sa v súčasnosti vyučuje na francúzskych školách v rámci povinnej literatúry.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Motivácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

05aug8:30Zaistenie súladu so zákonom o kybernetickej bezpečnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony

05aug8:30Zaistenie súladu so zákonom o kybernetickej bezpečnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony

06aug8:30Novelizované odpisy a majetok spoločnosti v roku 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X