Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Vysporiadanie pripravovaných diaľnic môže stáť 20 mil. eur

Vysporiadanie pripravovaných diaľnic môže stáť 20 mil. eur
Ilustračné foto SITA
10. marca 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Národná diaľničná spoločnosť, a.s. (NDS) začala verejnú súťaž na majetkovoprávnu prípravu chystaných stavieb k stavebnému povoleniu a ich kompletné majetkovoprávne vysporiadanie.
 
Predpokladaná cena za poskytovanie týchto služieb počas štyroch rokov je 20,1 mil. eur.
 

Diaľničiari finišujú viacero súťaží

Rámcovú dohodu plánujú diaľničiari uzavrieť predbežne s piatimi uchádzačmi. Ako vyplýva z informácií vo Vestníku verejného obstarávania, ponuky sa majú otvárať 9. apríla. Predmetom ďalšej vyhlásenej verejnej súťaže NDS je vypracovanie geometrických plánov na majetkovoprávne vysporiadanie a súvisiacich služieb. Ich predpokladaná cena je 10 mil. eur s dodaním počas štyroch rokov. V tomto prípade by mala byť rámcová dohoda uzavretá s najviac ôsmimi účastníkmi. Otváranie ponúk je plánované 16. apríla. 
 
Predpokladaná cena prác na zosilnenie vozovky privádzača D1 v úseku Prešov – križovatka Haniska je 1,3 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Podľa podmienok tohto tendra práce by mali trvať dva mesiace od uzatvorenia zmluvy s budúcim zhotoviteľom. Ponuky sa majú otvárať 10. apríla. NDS si cez ďalšiu verejnú súťaž chce dať vypracovať strategické hlukové mapy a akčné plány v druhej etape za šesť mesiacov predbežne za 700 tis. eur. Lehota na otváranie ponúk je 3. apríla. Vypracovanie dokumentácie na realizáciu stavby zameranej na zvýšenie bezpečnosti dopravy na diaľniciach a rýchlostných cestách, výmenu a doplnenie zvodidiel na úseku R1 Šášovské Podhradie – Zvolen má trvať tri mesiace. Predpokladaná cena za túto službu je 90 tis. eur bez DPH, ponuky sa majú otvárať 4. apríla. 
 
 
Diaľničiari plánujú aj súťaže na vypracovanie štúdií realizovateľnosti stavieb R3 Šahy – Zvolen a R4 od hranice SR s Poľskom po Kapušany. Predpokladaná cena by mala byť 200 tis., resp. 400 tis. eur. „Cieľom štúdie je posúdiť realizovateľnosť stavby z hľadiska priechodnosti navrhovanej trasy záujmovým územím s možnosťou technického, ekonomického, environmentálne najvýhodnejšieho riešenia v požadovaných parametroch a overiť zabezpečenie potreby finančných prostriedkov,“ uviedla NDS v predbežnom oznámení k plánovanej štúdii realizovateľnosti pre R3 Šahy – Zvolen. Zámerom štúdie pre úsek R4 je vyhľadanie a posúdenie technicky, ekonomicky a environmentálne najvhodnejšieho riešenia novej trasy.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

14jún8:30Logistický audit8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X