Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Závod Kia pri Žiline vyrobil od roku 2006 dva milióny áut

Foto: SITA
9. apríla 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Závod Kia Motors Slovakia v Tepličke nad Váhom plánuje tento rok spustiť výrobu štvrtej generácie modelového radu Kia Sportage

Kia chce rozšíriť výrobu v hale na výrobu motorov o tretiu pracovnú zmenu

V závode automobilky Kia pri Žiline vyrobili od decembra 2006 dva milióny áut. Ako ďalej informoval vedúci oddelenia komunikácie a vzťahov s verejnosťou spoločnosti Kia Motors Slovakia Miloš Ondruš, autá exportovali do celkovo 76 krajín sveta, pričom na slovenský trh smerovalo vyše 30-tisíc vozidiel.

„V Tepličke nad Váhom vyrobené vozidlá tvoria 56 percent z predaných automobilov značky Kia v Európe. Najviac automobilov od roku 2006 závod exportoval do Ruska (20 %), Veľkej Británie (11 %), Nemecka (10 %), Španielska (6 %), či Talianska (6 %). Najžiadanejšími motormi za rovnaké obdobie boli 1,6-litrový benzínový (25 %), 1,6-litrový dieselový (18,5 %) a dvojlitrový benzínový motor (17 %),“ uviedol Ondruš.

Ťažiskový model Kia ceed tvorí od začiatku výroby viac ako polovicu celkovej produkcie. Nasleduje ho športovo-úžitkový model Kia Sportage s 39-percentným zastúpením. Podiel malého rodinného MPV Kia Venga predstavuje 5 % z celkového objemu vyrobených vozidiel a zvyšnú časť zastupuje model Hyundai ix35, ktorý bol v závode vyrábaný v rokoch 2010 a 2011.

V roku 2014 vyrobili v závode pri Žiline viac ako 323 000 vozidiel a 493 000 motorov, čím automobilka opätovne navýšila produkciu v porovnaní s rokom 2013 o tri percentá a druhý rok po sebe naplno využila svoju výrobnú kapacitu a vyrobila rekordný počet automobilov. 

Plánujú rozširovanie

Závod Kia Motors Slovakia v Tepličke nad Váhom plánuje tento rok spustiť výrobu štvrtej generácie modelového radu Kia Sportage, produktovo vylepšenú verziu druhej generácie Kia ceed a tiež rozšíriť výrobu v hale na výrobu motorov o tretiu pracovnú zmenu.

„Od spustenia sériovej výroby v roku 2006 produkcia v našom závode kontinuálne rástla. Postupne sme sa vďaka našim výsledkom zaradili medzi najväčších výrobcov a exportérov na Slovensku. Aj napriek zložitej situácii na medzinárodnom automobilovom trhu, svoje aktivity rozvíjame aj v súčasnosti. Aktuálne sa pripravujeme na spustenie tretej pracovnej zmeny v hale na výrobu motorov,“ povedal prezident spoločnosti Kia Motors Slovakia Eek-Hee Lee.

Kia Motors Slovakia je prvým a jediným výrobným závodom spoločnosti Kia Motors Corporation v Európe, pričom modely Kia ceed a Kia Venga sa vyrábajú iba na Slovensku. Závod bol vybudovaný v období rokov 2004 až 2006. Výroba automobilov aj motorov bola spustená v decembri 2006.

Kia na Slovensku v súčasnosti zamestnáva okolo 3 800 ľudí a vyrába modely Kia ceed v troch karosárskych úpravách, športovo-úžitkový Kia Sportage a rodinné MPV Kia Venga. Od mája 2013 spoločnosť vyrába aj vysoko výkonnú verziu modelu Kia ceed v trojdverovom pro ceed GT a päťdverovom ceed GT prevedení. Aktuálne spoločnosť Kia Motors Slovakia patrí medzi troch najväčších výrobcov a exportérov na Slovensku.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

02máj8:30Pochopenie zmlúv 2 - seminár v anglickom jazyku (Understanding Contracts 2)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

02máj8:30Pochopenie zmlúv 2 - seminár v anglickom jazyku (Understanding Contracts 2)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X