Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Železnice prepustili za dva roky okolo 2 600 zamestnancov

Železnice prepustili za dva roky okolo 2 600 zamestnancov
Foto: SITA
6. januára 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) od začiatku revitalizácie spoločnosti pred dvoma rokmi prepustili takmer 2 600 zamestnancov.

 
Ich počet sa tak v uplynulých dvoch rokoch postupne znížil zo 17 tisíc o vyše 15 %, na necelých 15 tisíc koncom roku 2011 a neskôr na 14,4 tisíca v závere minulého roka.
 
 

Väčšina železničiarov odišla dohodou, ďalších prepúšťať neplánujú

„ŽSR pre rok 2013 neplánujú prepúšťanie zamestnancov. Podnikateľský plán pre rok 2013, ktorý schválilo vedenie ŽSR, uvádza plánovaný stav zamestnancov 14 500,“ informovala agentúru SITA hovorkyňa železníc Martina Pavliková.
 
 
Drvivá väčšina uvoľnených pracovníkov štátneho správcu železničnej infraštruktúry odišla na základe vzájomnej dohody so zamestnávateľom. „Zväčša išlo o vekovo starších zamestnancov, ktorí mali nárok požiadať o starobný, resp. predčasný dôchodok. Zamestnanci, s ktorými sme ako zamestnávateľ končili pracovný pomer z dôvodu nadbytočnosti, mali ešte niekoľko možností, a to zamestnať sa u iného zamestnávateľa alebo požiadať o zaevidovanie na úrade práce a požiadať o dávku v nezamestnanosti,“ dodala Pavliková. Najviac zamestnancov ŽSR je vo veku 50 až 59 rokov, a to 36 %. V skupine 40 až 49-ročných je 35 % pracovníkov, 20 % zamestnancov má 30 až 39 rokov, 7 % má 20 až 29 rokov a 2 % pracovníkov majú 60 a viac rokov. 
 
Železnice Slovenskej republiky vznikli 1. januára 1993 rozhodnutím vlády SR o zriadení štátneho podniku. Od 1. januára 2002 sa na základe Projektu transformácie a reštrukturalizácie rozdelili na dva samostatné subjekty – ŽSR a Železničnú spoločnosť, a.s. ŽSR majú základné imanie 800,17 mil. eur, spravujú a prevádzkujú železničnú infraštruktúru, vrátane tratí a staníc.
 

Odporúčané ebooky

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

december

09dec8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20218:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

09dec8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20218:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

09dec8:30Reklamačné konanie v stavebných projektoch8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X